Könnyebb lett a Range Rover negyedik generációja

A Land Rover a szeptemberi Párizsi Autószalonon mutatja be hivatalosan a Range Rover prémium-terepjáró negyedik generációját, amely nagyobb, de jóval könnyebb elődjénél.

Kiss Csaba

2012. augusztus 21., 22:002012. augusztus 21., 22:00

A vadonatúj alumínium padlólemez a gyári adatok alapján 39 százalékkal könnyebb, mint a korábbi acélplatform így a felszereltségtől függően az új generációs típusok önsúlya akár 420 kilogrammal is kisebb lehet.

A tervezőknek úgy sikerült megőrizniük a típus jellegzetes jegyeit, hogy az új széria szorosan illeszkedik az Evoque modellel elkezdett friss márkaarculatba is. Az utasteret továbbra is a terepjárós funkcionalitással párosuló letisztult elegancia jellemzi, a felhasznált anyagok és a kidolgozása minősége pedig a prémiumszegmensben elvárható magas szinten mozog.

Az elektromosan nyitható alsó és felső csomagtérajtó, valamint a Meridian audiorendszer alapáron jár, aki még több luxust szeretne, annak az Executive Class elnevezésű opciót kínálja a gyártó, ami a minden kényelmi tartozékkal ellátott két hátsó fotelt jelöli. Nemcsak a könnyűfém padlólemez jelenti az egyetlen technológiai újdonságot.

A jobb úttartásért teljesen áttervezték a légrugós felfüggesztéseket, emellett pedig az autó megkapja az újgenerációs Terrain Response rendszert is. A technológia folyamatosan elemzi az útviszonyokat és automatikusan ahhoz hangolja a felfüggesztést. Európában kompresszoros V8-as benzinessel, illetve 3,0 és 4,4 literes dízellel lesz kapható a Range Rover, valamennyi egységhez nyolcfokozatú ZF automata váltót társítottak.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei