Amit a környezetünk ad, azt meg kell ragadni, és élni kell vele – foglalja össze a természetes gyógymódok, köztük az apiterápiás kezelési módszerek lényegét Ilyés Emőke és Sándor-Nagy Julianna, akik segítségével betekintést nyerünk ebbe az ősi, mégis rendkívül aktuális terápiás világba.
A fesztivál egyik alapítója, mindenkori részvevője Németh Zsolt. A Magyar Országgyűlés Külügyi Bizottságának elnöke a kezdetekről, illetve az aktuális politikai helyzetről beszélt a Rádió GaGa műsorában.
Az anyanyelven tanuló diákok, a felújított templomokban imádkozók, a színházi előadások nézői, a sportesemények követőit is látni kell a határontúli magyar közösségnek juttatott magyar állami támogatások mögött – fogalmazta meg Nacsa Lőrinc.
A 34. Tusványost egy igazán ütősre tervezett nulladik nap indította, a Hooligans és Tankcsapda főszereplésével. A debreceni rockzenekar ráadásul idén rendre különleges koncerteket ad, ugyanis a magyar zenei paletta legnevesebb gitárosai közül, vetésforgószerűen mindig más és más gitáros egészíti ki őket a színpadon.
Most van a gombák szezonja, és a medvegomba méltó helyet foglal el, mivel nagyon ízletes és kevés fűszert igényel. A só, bors és a fokhagymán kívül kár messzebb vinni az ízeket.
Újjáépülő arénák, új csapatok, kulcsjátékosok mozgása és legendák távozása, csíki erősítések a láthatáron – a Helyzetbe hozunk! negyedik részében Gyurka Csaba és Szabó Előd-Zsolt ismét alaposan körbejárja Székelyföld és a térség sportvilágát.
A Jóálláson induló új, négyrészes videósorozatunkban a munkavállalás kulcskérdéseit járjuk körbe Ambrus Tibor magyarországi egyetemi oktatóval és szervezetfejlesztővel, aki több mint húsz éve dolgozik Székelyföldön. A beszélgetések a munkavállalás legfontosabb szakaszaira fókuszálnak: az állásinterjúra, a kiválasztásra és az első hetek kihívásaira – munkavállalói és munkaadói nézőpontból egyaránt. Az első részben arra kerestük a választ, hogyan érdemes felkészülni egy állásinterjúra.
Magyarország egyik legszebb kálváriája, a festői szépségű Bakonyban, a Nemzeti Örökség részeként is számon tartott Magyarpolányon található.
A magyarországi Veszprém vármegyében, Doba mellett, a bazaltos Somló-hegy északi oldalán található Somló vára keletkezésének időpontja ismeretlen. A legendák szerint a tatárjárás után építették, ám az első írásos emlék csak 1352-ből való.
A magyarországi Somogy vármegyében, a Balatontól délre, Fonyód és Kaposvár közötti Somogyvámos délnyugati határában található a pusztatemplom.
A magyarországi kastélyok egyik gyöngyszeme a Pest vármegyében található turai Schossberger-kastély. A neoreneszánsz stílusú épület 1883-ra készült el. A gazdag kereskedőcsaládból származó Schossberger Zsigmond feleségének építtette az eleinte csak nyári lakként szolgáló kastélyt, tervezésére Bukovics Gyulát kérte fel – noha sokáig az a hír járta, hogy Ybl Miklós tervezte.