Nagy számban hazarendeli a Kínában dolgozó észak-koreai külkereskedelmi képviselőket és üzletkötőket a phenjani rezsim, összefüggésben második számú vezetőjének két nappal korábbi kivégzésével – közölték szombaton az ügyet ismerő források.
2013. december 15., 22:342013. december 15., 22:34
A hazarendeltek a név nélkül nyilatkozó források szerint kiküldetésben dolgoztak az északkelet-kínai Senjang és Dandong városokban, hogy elősegítsék a kétoldalú kereskedelmet és beruházásokat vonzzanak Észak-Koreába. Dzsang Szong Teket (képünkön) a sztálini terrorból jól ismert vádakkal ítélték el: az ország hírügynöksége szerint „nemkívánatos erőkből álló csoportot vezetett\", és célja az államhatalom megdöntése volt. Dzsangot a hírügynökség hazaárulónak minősítette.
Kim Dzsong Un októberben lecserélte a teljes politikai vezetőséget, mentorával pedig december elején számolt le. Korábban volt barátnőjét végeztette ki. A kínai kapcsolatokért a legfelső szinten éppen az a Dzsang Szong Tek felelt – az országot vezető Kim Dzsong Un kegyvesztetté vált nagybácsija –, akit csütörtökön hazaárulóként végzett ki a phenjani rezsim, miután az ősszel külföldre szökött az a munkatársa, aki a legfelsőbb vezetőség pénzügyeit kezelte.
Dzsangot azonnal kivégezték, miután a rögtönítélő katonai különbíróság halálra ítélte őt. Észak-Korea azonban minden jel szerint le akar számolni a hozzá lojális személyekkel is, ezért hazarendeli őket. Egy másik forrás szerint Észak-Korea azt tervezi, hogy minden tisztségviselőjét hazarendeli Kínából, munkatársaikkal együtt.
Pekingben szombaton azt közölték, hogy Vang Ji külügyminiszter és orosz kollégája, Szergej Lavrov telefonon megállapodtak, folytatják erőfeszítéseiket az észak-koreai nukleáris program korlátozásáról szóló, 2008-ban megrekedt hatoldalú tárgyalások felújítására. Az Egyesült Államok, Dél-Korea és a kelet-ázsiai térség más államai Kim Dzsong Un észak-koreai vezető további kiszámíthatatlan lépéseitől tartanak. Dzsang kivégzése a legjelentősebb politikai fordulat a világtól elzárt ország életében azóta, hogy apja 2011. decemberi halála után a harmincas éveiben járó Kim Dzsong Un vette át Észak-Korea vezetését.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.
Meghiúsult Varga Csaba nagyváradi hegymászó csúcstámadása a hatalmas hó miatt – közölte a Hazajáró.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) képviselői ajánlásokat fogalmaztak meg a húsvéti ünnepre készülő lakosságnak.
Lemezbemutató koncertet tart a Kolozsvári Magyar Operában Tamás Gábor énekes április 28-án, hétfőn 19 órától.
szóljon hozzá!