A misztikus horrorvígjáték a szörnyek iskolájának otthont adó bușteni-i Cantacuzino-kastélyban játszódik
Fotó: Netflix
Több romániai helyszín és épület is felbukkan a Tim Burton rendezte új Netflix-sorozat, a Wednesday képkockáin, ugyanis a népszerű Addams Family egyfajta folytatásaként értelmezhető misztikus horrorvígjáték egyes epizódjait Erdélyben, Bukarestben és más romániai helyszíneken forgatták – olvasható a Libertatea portálon.
2022. december 04., 17:272022. december 04., 17:27
2022. december 06., 18:322022. december 06., 18:32
A november 23-án megjelent, nyolcrészes minisorozat cselekményének egyik központi helyszíne a Prahova megyében található bușteni-i, neoromán stílusban épült Cantacuzino-kastély, amely a filmben a Nevermore Akadémiának, a szörnyetegek iskolájának ad otthont. A történet szerint a főhős Wednesday Addamsot miután kirúgták a középiskolából, mert megpróbálta megölni testvére, Pugsley bántalmazóit, a Nevermore Akadémiára kezd járni, ahol egykor szülei, Gomez és Morticia is tanultak. A kortársai közé nehezen beilleszkedő és látnoki képességeivel küszködő Wednesday az iskola falain belül is több gyilkosság szemtanúja lesz, amelyeket egy különös szörnyeteg követett el.
a fővárosi botanikus kertet, ahol a főhős növénytanóráit tartják, vagy felbukkan a Dinamo Klub uszodája is, amelynek a vizébe a főhős piranhákat dob, így állva bosszút az öccsét bántalmazó vízilabdázókon. Feltűnik továbbá néhány pillanatra a sinaiai vasútállomás is, melyet az 1800-as években építettek a Brassó megyei, festői szépségű hegyvidéki települést gyakran felkereső I. Károly király számára. Ezenkívül megjelenik az egyik epizódban a neobizánci stílusban alkotó Olga Greceanu festőművésznek a Dâmbovița megyei Bălteni-ben található kúriája is, illetve a 19. században épült bukaresti Monteoru-ház is feltűnik a képkockákon.
„Szinte minden helyszín furcsa mód passzolt az Addams Family univerzumához. A sorozat forgatásához használt díszletek mintha életre kelnének a való életben is, és ez különleges hangulatot ad az egész produkciónak” – idézi a sajátos filmnyelven alkotó amerikai rendezőt a Libertatea. A sorozat forgatása 2021. szeptember 13-án kezdődött Bukarestben, és 2022. március 30-án fejeződött be.
Országszerte vetítik a mozikban a Via Transilvanica történetéről szóló dokumentumfilmet, amelyben a 9 főszereplő határaikat feszegetve 25 nap alatt futja le az 1400 kilométeres távot.
Az idei év utolsó hagyományőrző alkotóműhelyének ad otthont pénteken a torockói Duna-ház, ahol a résztvevők a tervek szerint a jövő évben is megismerhetik és gyakorolhatják a torockói hímzés alapjait és fortélyait.
Elvitték csütörtökön este a közel 10 millió eurós főnyereményt a hatos lottón – közölte a Román Lottótársaság.
A Guinness Rekordok Könyvének bizottsága hivatalosan is elismerte Thurzó Zoltán rekorddöntését a fél perc alatt leggyorsabban leütött billentyűjátékot illetően, így a nagyváradi zongoraművész immár négyszeres világrekordernek mondhatja magát.
A városon élő romániaiak közel egyharmada (32 százaléka) kipróbálta már a digitális méregtelenítést, 62 százalékuk pedig néhány napra szüneteltette az internet és a digitális eszközök használatát – derül ki egy friss felmérésből.
A világ legkisebb mesterséges szívét fejlesztették ki a jászvásári Grigore T. Popa Orvosi és Gyógyszerészeti Egyetem hallgatói, akik kedden Japánban képviselik az országot egy világverseny döntőjében.
Ökológiai lábnyomot mérő alkalmazás nyerte az első díjat a Fedezd fel a szenvedélyedet az informatikában elnevezésű kolozsvári gálán. Kelemen Szilárd István, a nyertes kincses városi csapat tagja az Orbis applikációról beszélt a Krónikával.
Ellenőrzéseket rendelt el a kulturális miniszter, miután felmerült a csalás gyanúja: a szinajai Peleş-kastélyban működő múzeumban „párhuzamos jegyárusító” hálózatot működtettek.
Lámpás felvonulással, névnapköszöntőkkel, mulatsággal napjainkban is ünneplik Erdélyben a november 11-i Márton-napot, amelyhez több hiedelem is fűződik. A legismertebb legendákról és néphagyományokról Cserey Both Zsuzsa néprajzkutató beszélt a Krónikának.
Természetkedvelőket, kíváncsi madárbarátokat várnak szombaton a kolozsvári Állattani Múzeumba, ahol idén is megrendezik a Madáretető-készítő műhelyt. Osváth Gergely biológus a tematikus tárlatvezetésről, az interaktív programról beszélt a Krónikának.
szóljon hozzá!