Egy afgán asszony legkevesebb huszonöt tálibbal végzett, miután szeme láttára megölték a fiát – jelentette a Khaama Press afgán hírügynökség.
2014. november 25., 19:112014. november 25., 19:11
2014. november 25., 19:152014. november 25., 19:15
A jelentés szerint az eset az ország nyugati részén fekvő Faráh tartományban történt. Az asszony fia rendőr volt, és szeme láttára ölték meg egy ellenőrzőpontnál. Az anya ezután a lányával és megölt fia feleségével összegyűjtötte az ellenőrzési ponton lévő fegyvereket, és harcba bocsátkozott a támadókkal.
A hírügynökségi jelentés szerint hét órán át tartott a tűzharc, legalább 25 tálib lázadó meghalt és még öten megsebesültek. Szedik Szedikki, az afgán belügyminisztérium szóvivője azt mondta, hogy Afganisztánban a nők által szervezett tálibellenes fegyveres kampány az ellenállás szimbólumává vált.
Debreceni huszárok mutatkoznak be Nagybányán a hétvégén a Teleki Magyar Ház meghívására – közölte a Nagybánya és a környék magyarságát összefogó szervezet.
A Máramaros megyei csendőrség figyelmezteti a Máramarosi- és a Radnai-havasokba készülő turistákat, hogy a gerincek közelében még jelentős a hóréteg, így megfelelően felszerelkezve induljanak útnak.
Életének 116. évében elhunyt Inah Canabarro Lucas brazil apáca, akit a Guinness Világrekordok a világ legidősebb embereként tartott számon.
Többéves hagyományt követve idén is a szejkefürdői majális keretében nyitja meg kapuit a Hargita megyei településen található borvízmúzeum.
A Sixtus-kápolnában két kályhát állítanak fel a pápaválasztás napjaira.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
szóljon hozzá!