Ingyen próbálhatják ki a háromszéki diákok a sugásfürdői kalandparkot az Iskola másként oktatási program keretében.
2014. április 03., 17:342014. április 03., 17:34
Sepsiszentgyörgy önkormányzata jövő héten kedd és péntek között lehetőséget biztosít a diákok számára, hogy ingyen próbálhassák ki a sugásfürdői erdei kalandparkot, illetve a műfalmászást.
Az alternatív oktatási program célja, hogy a diákok és tanáraik eltérjenek a kötelező tananyagtól, és olyan tevékenységeken vegyenek részt, amelyek illeszkednek a gyerekek érdeklődési köréhez. A sugásfürdői kalandpark és műfalmászó pálya tavaly készült el, a műfal 12 méter magas és 9 méter széles, a mászófelület megközelítőleg 250 négyzetméteres.
Az útvonalakat színek szerint alakították ki, jelenleg 16 út van kiépítve. Az erdei kalandpark tíz elemet tartalmaz, különböző nehézségi fokozatokkal, a pályát kezdők is kipróbálhatják.. A részvételhez előzetesen be kell jelentkezni a 0267-316365-ös telefonszámon.
A helyi közszállítási vállalat, a Multi-Trans buszjáratot indít naponta 10 órakor Sugásfürdőre, az Erzsébet parki megállóból. Az autóbusz 13 órakor indul vissza Sepsiszentgyörgyre. A buszra a 0267-351156-os telefonszámon lehet jelentkezni.
Kapu Tibor magyar kutatóűrhajós 2025. május 29-én elindul a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére – jelentette be kedden a Facebookra feltöltött videójában Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos.
Hagyományteremtő szándékkal, első ízben szerveznek bor- és rózsafesztivált Nagyenyeden. A május 23. és 25. között tartandó fesztivál a Fehér megyei település turizmusát lendítené fel, a város nemrég megkapta a rózsák városa címet is.
Hiába a digitális világ térnyerése, 2024-ben az európai olvasók többsége továbbra is a klasszikus, kézbe fogható könyveket részesítette előnyben, amikor online vásárlásra került sor.
Pillanatok alatt összedobható ez a jamaicai ínyencség, amely főleg a fűszerezése miatt a megszokott eltérő ízkavalkádot nyújt fogyasztásakor.
Virágba borult hétvégén a mezőzáhi bazsarózsa-rezervátum. A Maros megyei vadvirágos védett terület közösségi oldalán közölte, az időjárás miatt a korábbi éveknél valamivel később nyíltak ki az első virágok, így idén húsvéttól várják a látogatókat.
Húsvétra hazalátogatott gyermekkora családi fészkébe az egyik magyarfenesi gólya, de nem volt része szívélyes fogadtatásban. A fészket épp birtokló magányos gólya nem engedte leszállni, sőt utána is csípett a hegyes, éles csőrével.
Ferenc pápa halála után 283 százalékkal nőtt a Konklávé című film megtekintéseinek száma a fizetős streaming platformokon – jelentette kedden a Variety című szaklap.
A katasztrófavédelmi felügyelőség a mobiltelefonos RO-Alert rendszerrel hívta fel a figyelmet, hogy a településre két egymást követő napon „ellátogatott” a medve.
Meghiúsult Varga Csaba nagyváradi hegymászó csúcstámadása a hatalmas hó miatt – közölte a Hazajáró.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) képviselői ajánlásokat fogalmaztak meg a húsvéti ünnepre készülő lakosságnak.
szóljon hozzá!