Különleges látványelemek és fényjátékok kísérték az Untold Fesztivál főszínpados koncertjeit
Fotó: Untold
Az elektronikus zene birodalma volt négy napig Kolozsvár, ahol ismert nemzetközi és hazai előadók és lemezlovasok léptek színpadra. Noha a szervezők idén nem tudtak annyi nagy nevet elhozni a vasárnap éjjel zárult Untoldra, mint a korábbi kiadásokon, így is feledhetetlen fesztiválpillanatokban volt része a világ szinte minden szegletéből érkező több százezer résztvevőnek.
2022. augusztus 08., 07:312022. augusztus 08., 07:31
2022. augusztus 08., 11:392022. augusztus 08., 11:39
Négy nap, négy éjszaka, nyolc színpad, közel 200 előadó és több százezer zenekedvelő – számokban így lehetne összegezni a kolozsvári Untold elektronikus zenei fesztivál hetedik kiadását. Az eseménynek a korábbi évekhez hasonlóan a Sétatér, valamint az itt található Kolozsvár Aréna és sportkomplexum adott otthont.
Az elmúlt évek járványügyi korlátozásai miatt legutóbb a hazai közönség mellett főképp európai országokból érkeztek résztvevők az Untoldra, most viszont a világ szinte minden szegletéből érkező fesztiválozó között számos olasz, brit, német, török, bolgár, szlovák, izraeli, mexikói, brazil, kanadai és magyar zászlót lengető zenerajongót lehetett látni már a csütörtöki nyitónapon, amikor az est fénypontját a dán Morten és az amerikai, Grammy-jelölt Steve Aoki főszínpados fellépése jelentette. Regisztrált adatok szerint az első napon 85 ezer fesztiválozót számláltak, ami a 2019-es idény után a legnagyobb szám az Untold történetében.
Fotó: Untold
A változatos zenei paletta ezúttal is mindenki kedvének eleget tett, az elektronikus zene mellett nagy népszerűségnek örvendett például a park szívében felállított retrószínpad, a parksétányon létrehozott, tánctérrel is ellátott borterasz, ahol esténként lemezlovasok keverték a zenét. Népszerű volt továbbá a korábbi évekből már ismert, villamoskocsiból kialakított bulihelyszín, ahol két magyar lemezlovas, DJ Pici és DJ NRB zenéjére is lehetett bulizni.
A gigafesztivál korábbi kiadásainak egyik legnépszerűbb DJ-je, a holland Armin van Buuren idén nem vett részt a rendezvényen, így a kétszeres Grammy-díjas David Guetta lett a fesztivál egyik közönségkedvence, aki szombat éjjel a végletekig fokozta a hangulatot. Ugyanakkor Major Lazer, B.U.G. Mafia, Vini Vici, Borgore és Kygo fellépésére is sokan voltak kíváncsiak.
Fotó: Untold
A szervezők ezúttal nem tudtak olyan kaliberű előadókat felléptetni, mint a korábbi kiadásokon, amikor Robbie Williams, The Prodigy, The Chainsmokers lépett közönség elé, így a brit Anne-Marie és a kolumbiai, Grammy-díjra jelölt J Balvin új generációs sztárénekesek lettek idén a várva várt fellépők, akik vasárnap este léptek színpadra, a fesztivál záróshow-ja a Lost Frequencies belga lemezlovas fellépése volt.
amely darabjait az érdeklődők limitált kiadásban vásárolhattak meg a rendezvény divatstandjánál. A közel 200 fajta öltözet a retróstílustól a futurisztikus irányzatig terjedt. Szintén különlegességként mutatott a stadion melletti sétányon kiállított 2018-as Forma–1-autó is, mely mágnesként vonzotta a bámészkodókat, illetve a szelfizőket.
Fotó: Untold
A fesztiválsorozat korábbi éveihez képest a szervezők idén szinte megduplázták a gyorsbüfék és italbárok számát, étkezőudvarral, valamint asztalokkal és állópultokkal egészítették ki az étkezőudvart. Az árusok most sem kímélték a bulizók pénztárcáját, az étel-italokat a kolozsvári átlagárakhoz képest közel a triplájáért lehetett megvásárolni. A fesztiválon az előadók az ukrajnai háborúról is megemlékeztek, többen a „Stop War!” (Állítsuk meg a háborút! – szerk. megj.) óriáskijelzőre kivetített üzenettel, illetve az ukrán zászló bevillantásával fejezték ki az álláspontjukat a szomszédos országban zajló események kapcsán.
Különleges története van a székelykáposztának, amely nem is az erdélyi népcsoport finom fogásaként volt egykor ismert. Az étel megszületéséhez a legendák szerint Petőfi Sándornak is van köze.
A Titanic katasztrófájának 113. évfordulójára elképesztő újdonsággal készült a National Geographic: április 12-én bemutatják a Titanic: Digitális újjászületés című dokumentumfilmet.
A magyar, valamint az európai és amerikai zenei örökség eklektikus dalait adja elő amerikai turné keretében a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium Péterffy Gyula-kórusa. Ördög Ödön karvezető a felkészülésről, a repertoárról beszélt.
Hidat építene a Kotori-öböl fölé Montenegró, ezzel egy öt évtizedes elképzelés valósulna meg az Adria-parti országban.
Jövő év áprilisától minden belga állampolgárnak kötelező lesz az úgynevezett kibervédelmi jogosítvány megszerzése, ha továbbra is hozzá szeretnének férni az internethez – jelentette be a belga kiberbiztonsági központ (CBB).
A világ legjobb mészárosaival mérkőzött meg Bíró László marosvásárhelyi hentes, aki tagja volt a párizsi mészáros-vb-n Romániát képviselő csapatnak. Bíró László a francia fővárosban szervezett világversenyről, a mesterség kihívásairól mesélt a Krónikának.
Egy idős Buzău megyei nő évtizedeken keresztül ajtótámaszként használta a folyómederben talált követ, amelyről utólag kiderült, hogy a világ legnagyobb egybefüggő borostyánköve, az egymillió euró értékű darab most múzeumban látható.
Három évvel ezelőtt szinte a nulláról, az alapoktól kezdte újjáépíteni a Marosvásárhelyi Állatkertet Szánthó János igazgató. A nemzetközileg elismert szakember az elmúlt időszak kihívásairól, megvalósításairól, új tervekről beszélt a Krónikának.
A fejfedők, kalapok több évszázadnyi divatjainak történetéről hallgathatnak meg előadást az érdeklődők Kolozsváron a Györkös Mányi Albert Emlékházban.
A lepénybe (tortillába) hajtott húsos töltelék Mexikó tradicionális étele, már az európaiak érkezése előtt is népszerű volt.
szóljon hozzá!