Kevés téma van, amiről annyit beszélünk, hallunk és olvasunk, mint az egészséges táplálkozás és a mindennapi étkezéssel összefüggő kiegyensúlyozott életmód.
Több mint egy évtizede várakozik Románia – Bulgáriával egyetemben – arra, hogy bekerüljön a schengeni övezetbe és ezzel megszűnjön a polgárok számára leginkább kellemetlen, a vállalkozások esetében pedig veszteséggel járó határellenőrzés.
Minden szülő szeretné – és a pedagógusoknak is egyszerűbb dolguk lenne –, ha gyermeke könnyen beilleszkedne a közösségbe, nem okozna neki nehézséget a tananyag megértése és a feladatok megoldása, és a normák alapján elvárt módon fejlődne.
A lapunknak nyilatkozó oktatási szakemberek alapvetően optimisták a hamarosan a parlament elé kerülő új közoktatási törvénytervezet kapcsán, viszont tisztában vannak vele, hogy ennek a végső változata még sok ponton módosulhat.
A járvány utáni normalitáshoz és a jelenléti oktatáshoz való visszatérés nagy lendületet adott az albérletpiacnak is, az egyetemi tanévkezdés közeledtével Erdély-szerte megnőtt a kiadó lakások iránti kereslet.
Egyáltalán nem kedveznek a vonatkozó romániai jogszabályok a kézműveseknek és népművészeknek, a koronavírus-járvány miatt ráadásul sokan kényszerültek arra, hogy abbahagyják ezt a tevékenységet, mert a munkájuk egyszerűen lehetetlenné vált.
A teljes közösséget megrázó tragédia történt szerdán este Sóváradon, ahol négy személy vesztette életét, köztük Biró Csaba polgármester és lánya. Valamennyien gázmérgezés áldozatai lettek egy pöcegödörben.
Miközben mi éppen a mobiltelefonunkat nyomkodjuk vagy a számítógépen böngészünk, egyszerre többtucatnyi cég figyel(het) minket, amelyek többségének még a nevéről sem hallottunk, de amelyek rengeteg információt tudnak és őriznek rólunk.
Bár jellemzően a négy fal között történik, ritkán marad „házon belül”: a családon, párkapcsolaton belüli erőszak nemcsak egyéni viszontagság, hanem rendkívül súlyos társadalmi probléma, és a felelősség is sok érintett között oszlik meg.
Az elmúlt időszakban megnőtt azoknak a száma, akik szakembertől kérnek segítséget, hogy megbirkózhassanak a rájuk nehezedő nyomással – a szorongással, depresszióval.
Sakkban már legyőzi az embert, és talán a legjobb professzornál is gyorsabban tudja értelmezni az orvosi eredményeket. A mesterséges intelligencia már Erdélyben, illetve Székelyföldön sem ismeretlen fogalom, sőt egyre szélesebb körben kutatott terület.
Miért állunk rosszul a régészeti helyszínek bemutatásával? Mit is tudunk tulajdonképpen az Erdélyben létező több ezer régészeti lelőhelyről, illetve műemlékeink védelméről? És miért ilyen keveset? Szakemberekkel kerestünk választ a kérdésekre.
Most fáj igazán az energiaár-emelés: hamarosan megérkeznek azok a fűtés- és villanyszámlák, amelyek minden bizonnyal jócskán megterhelik a családi kasszát.
Páros lábbal rúgta ránk az ajtót a koronavírus-járvány negyedik hulláma, amelyben korábban nem tapasztalt mértékben növekszik a súlyos betegek száma.
Pusztító, megzabolázhatatlan erejét egyre gyakrabban tapasztaljuk, de nélküle az élet elképzelhetetlen: ez a víz, a tiszta édesvíz, amire a teljes mezőgazdaságunk és így a létfenntartásunk is alapul.
Milyen hideg és édes finomságokkal csalogatják a szovátai fürdőtelep felé vezető úton a turistákat? – erre a kérdésre kerestük a választ, amikor turistaszemmel próbáltuk megnézni, megkóstolni a bódék kínálatát. De a közkedvelt marosvásárhelyi Víkendtelepen is sétáltunk egyet, hogy megtudjuk, mivel várj&am
A székelyföldi városok egy része egyelőre tervek szintjén teljesít jól, ami a fiatalok itthon tartását, illetve a már külföldön élők hazacsalogatását illeti. Sepsiszentgyörgyöt gyakran említik pozitív példaként a témával kapcsolatban, összeállításunk alapján pedig nem véletlenül.
Nemcsak a potenciális látogatók, hanem a rendezvény- és fesztiválszervezők is türelmetlenül várják már, hogy ismét lehetségessé váljon a nagyobb, több ezer résztvevőt vonzó események lebonyolítása. Mindenki vágyik már a találkozásra, a közösségi élményekre: hogy a Tusványoson lángosozzon, k&