Rossi csalódott, amiért zárt kapuk mellett játszik a magyar labdarúgó-válogatott Bulgáriában

•  Fotó: MTI/Illyés Tibor

Fotó: MTI/Illyés Tibor

A sérült támadók – Sallai Roland és Varga Barnabás – távollétében Németh András újra meghívót kapott a magyar labdarúgó-válogatott keretébe, amely Marco Rossi szövetségi kapitány irányításával az utolsó két Európa-bajnoki selejtezőre készül.

MTI

2023. november 07., 19:582023. november 07., 19:58

2023. november 07., 20:052023. november 07., 20:05

A német másodosztályban szereplő Hamburg támadója tavaly novemberben góllal mutatkozott be a Luxemburg elleni felkészülési mérkőzésen, majd az észtek elleni találkozón is játszott. Később egy sérülés miatt hosszabb időre kidőlt, azóta pedig az U21-es nemzeti csapatban kapott lehetőséget.

Az olasz tréner a Telkiben rendezett keddi sajtótájékoztatón elárulta, Sallai Roland is csatlakozik majd a kerethez – ehhez a magyar szövetség elküldte a szükséges papírokat a Freiburghoz –, és ha a támadó sérülése rendbe jön, akkor az ő játékára is számít a soron következő két találkozón.

A csoportjában veretlenül éllovas magyar csapat jövő csütörtökön Plovdivban Bulgária, három nappal később a Puskás Arénában pedig Montenegró ellen lép pályára, és ha a két meccsen egyetlen pontot szerez – a többi mérkőzés eredményétől függetlenül – már kijut a jövő nyári németországi kontinensviadalra.

A november 16-i Bulgária–Magyarország Eb-selejtező kapcsán az MLSZ november 6-án adott ki közleményt, értesítve a szurkolókat, hogy a rendező bolgár szövetség biztonsági okokból megváltoztatta mérkőzés helyszínét, időpontját, illetve úgy döntött, hogy nem léphetnek be szurkolók a stadionba.

A Bulgária–Magyarország Eb-selejtezőre több mint kétezer magyar szurkoló vásárolta meg jegyét. A bolgár szövetség biztonsági okokból kezdeményezte a mérkőzés zárt kapus megrendezését, melyhez – a helyszín- és időpont-módosítással együtt – az UEFA hozzájárult.

Marco Rossi a bulgáriai meccsel kapcsolatban elmondta, csalódott, amiért a mérkőzést végül nem Szófiában, hanem Plovdivban, ráadásul zárt kapuk mögött rendezik meg.

A szakember kijelentette, elsősorban azokat a magyar szurkolókat sajnálja, akik komoly áldozatokat vállaltak azért, hogy ott lehessenek találkozón, másrészről pedig csalódott az UEFA-ban, amiért engedett a bolgár szövetség „zsarolásának”.

A szövetségi kapitány a bolgár csapatról szólva elmondta, az új tréner, Ilian Iliev érkezése biztosan minőségi javulást hoz majd a csapatba, és motiváltabbak is lehetnek a játékosok, igaz, véleménye szerint annál nagyobb motiváció semmi sem lehet, mintha valaki a hazáját képviselheti.

Marco Rossi szerint a magyar válogatottnak minden „képessége"” megvan ahhoz, hogy megszerezze a szükséges egy, vagy akár három pontot is Bulgáriában.

A magyar csapat legutóbb, Litvániában a találkozó első félidejében kétgólos hátrányba került, a kapitány szerint nem fáradtságról volt szó, hanem a hozzáállással volt a baj. Ahogyan Rossi fogalmazott, ez soha többé nem történhet meg.

A magyar válogatott kerete:

kapusok: Demjén Patrik (MTK Budapest), Dibusz Dénes (Ferencvárosi TC), Gulácsi Péter (RB Leipzig), Szappanos Péter (Paksi FC)

védők: Balogh Botond (Parma), Botka Endre (Ferencvárosi TC), Lang Ádám (Omonia Nicosia), Mocsi Attila (Rizespor), Szalai Attila (TSG Hoffenheim), Szalai Gábor (Kecskeméti TE)

középpályások: Bolla Bendegúz (Servette FC), Kalmár Zsolt (Fehérvár FC), Kata Mihály (MTK Budapest), Kerkez Milos (Bournemouth), Nagy Ádám (AC Pisa), Nagy Zsolt (Puskás Akadémia FC), Nego Loic (Le Havre AC), Styles Callum (Barnsley FC), Szuhodovszki Soma (Kecskeméti TE)

támadók: Ádám Martin (Ulszan Hyundai), Csoboth Kevin (Újpest FC), Gazdag Dániel (Philadelphia Union), Horváth Krisztofer (Kecskeméti TE), Németh András (Hamburger SV), Szoboszlai Dominik (FC Liverpool)

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. március 29., szombat

Sok „mínuszos” év után nyereséggel zárt a Kolozsvári CFR

Sokat segítettek tavaly a játékoseladások a Kolozsvári CFR labdarúgócsapatának, amely ennek köszönhetően 2024-ben – a több millió eurós veszteségeket termelő korábbi éveket követően – nyereséggel zárta az esztendőt.

Sok „mínuszos” év után nyereséggel zárt a Kolozsvári CFR
2025. március 26., szerda

Ketyegő futballbomba? Magyar–román–ukrán–koszovói csoporttal riogat a bukaresti sajtó

„Legmagasabb szintű riadót fújtak” az Európai Labdarúgó-szövetségnél, miután kiderült, hogy magyar–román–ukrán–koszovói csoport is összejöhet a Nemzetek Ligája következő kiírásában – írja a Prosport.

Ketyegő futballbomba? Magyar–román–ukrán–koszovói csoporttal riogat a bukaresti sajtó
2025. március 24., hétfő

Jégkorong Erste Liga: erdélyi csapatokkal rajtol az elődöntő

A Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub és a Gyergyói HK–Brassói Corona párharccal kedden megkezdődik az Erste Liga elődöntője, melyben az ütközetek az egyik csapat negyedik sikeréig tartanak.

Jégkorong Erste Liga: erdélyi csapatokkal rajtol az elődöntő
2025. március 23., vasárnap

Budapesten sem ment a törökverés, lejjebb csúszott a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában

Budapesten is vereséget szenvedett a magyar labdarúgó-válogatott a török csapattól a Nemzetek Ligája osztályozójának visszavágóján.

Budapesten sem ment a törökverés, lejjebb csúszott a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában
2025. március 23., vasárnap

Marco Rossi a magyar-török visszavágóról: fontos a támadás és védekezés egyensúlya

Marco Rossi szövetségi kapitány szombaton azt mondta, fontos lesz, hogy megtalálja a magyar labdarúgó-válogatott az egyensúlyt támadás és védekezés között.

Marco Rossi a magyar-török visszavágóról: fontos a támadás és védekezés egyensúlya
2025. március 21., péntek

A világ legjobb sportfotósai közé jutott egy kolozsvári magyar diák

A világ legjobb sportfotósainak listájára került fel a 18 éves kolozsvári Horváth Tamás, akinek alkotását a Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) versenyén a legjobbak közé választotta a sportmédia nemzetközi szakértőiből álló zsűri.

A világ legjobb sportfotósai közé jutott egy kolozsvári magyar diák
2025. március 20., csütörtök

Török gyerek bevágta: nehéz helyzetben a magyarok az NL-osztályozó visszavágója előtt

Magyarország labdarúgó-válogatottja csütörtökön este 3-1-es vereséget szenvedett Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája osztályozójának első mérkőzésén, így kétgólos hátrányból várja a budapesti visszavágót.

Török gyerek bevágta: nehéz helyzetben a magyarok az NL-osztályozó visszavágója előtt
2025. március 20., csütörtök

Vízilabda: jól foghat a román bajnoki címért küzdő Nagyváradnak a Ferencváros ellen mutatott küzdeni tudás

Elismerően nyilatkozott a Ferencváros vízilabdacsapatának vezetőedzője és több játékosa is a Nagyváradi VSK küzdeni tudásáról a Bajnokok Ligájában lejátszott csoportmérkőzést követően.

Vízilabda: jól foghat a román bajnoki címért küzdő Nagyváradnak a Ferencváros ellen mutatott küzdeni tudás
2025. március 20., csütörtök

Eldőlt: a 2028-as Los Angeles-i olimpián is lesz ökölvívás

A 2028-as Los Angeles-i játékokon is az olimpiai program része lesz az ökölvívás. Erről a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) döntött a görögországi Costa Navarinóban zajló 144. kongresszusán.

Eldőlt: a 2028-as Los Angeles-i olimpián is lesz ökölvívás
2025. március 20., csütörtök

Kokaint fogyasztott a Brassói Corona egyik játékosa, pozitív lett a drogtesztje

Kokaint találtak az év elején az akkor még a Brassói Corona jégkorongcsapatában játszó Szabó Pál Krisztián szervezetében.

Kokaint fogyasztott a Brassói Corona egyik játékosa, pozitív lett a drogtesztje