Megvan a sakk első kínai férfi világbajnoka, Ting Li-zsen legyőzte orosz ellenfelét

Fotó: chess.com/Facebook

Ting Li-zsen lett a sakk első kínai férfi világbajnoka, miután rövidített játszmákban legyőzte az orosz Jan Nyepomnyascsijt a vb-címről döntő párosmeccsen.

MTI

2023. április 30., 16:572023. április 30., 16:57

A normál partik szombaton 7-7-es döntetlennel értek véget a kazahsztáni Asztanában, így vasárnap rövidített partik döntöttek a vb-címről. A nemzetközi szövetség honlapja szerint a négy, 25 perces találkozó közül az első három döntetlennel zárult,

Ting azonban az utolsó partiban sötéttel 68 lépés után orosz riválisa fölé tudott kerekedni, ezzel elhódította a vb-címet, s egyben bezsebelte a sikerért járó 1,2 millió eurós pénzdíjat is.

Galéria

Az orosz Jan Nyepomnyascsijt győzte le Ting Li-zsen

Nyepomnyascsij – aki két éve 7,5-3,5-re kapott ki Magnus Carlsentől a vb-címmeccsen – 800 ezer euróval vigasztalódhatott.

A 32 éves Nyepomnyascsij a világbajnokjelöltek tornájának megnyerésével biztosította helyét az idei döntőben, míg a 30 esztendős Ting ugyanott második lett, és azért válhatott az orosz játékos ellenfelévé, mert a regnáló világbajnok Magnus Carlsen visszalépett.

korábban írtuk

Biró Sándor immár négyszeres ACO-sakkvilágbajnok

A görögországi Kréta szigetének Fodele Beach szállójában rendezték az 50 év feletti szeniorok (veteránok) ACO sakkvilágbajnokságát, ahonnan a csíkszeredai Biró Sándor egy arany- és egy bronzéremmel tért haza.

A sakkozó Rapport Richárd román színekben folytatja

A Román Sakkszövetség a Twitter-oldalán hivatalosan is bejelentette, hogy Rapport Richárd vasárnaptól román színekben sakkozik tovább.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. július 21., vasárnap

Karrierje első futamgyőzelmét aratta a Forma-1-es Magyar Nagydíj idei futamát megnyerő pilóta

Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíjat vasárnap a Hungaroringen, ezzel pályafutása első sikerét aratta az elitkategóriában.

A görög élvonalba igazolt Ádám Martin: „az Európa-bajnokságon hihetetlen tapasztalatokat gyűjtöttem”

Ádám Martin a görög élvonalban szereplő Aszterasz Tripolisz labdarúgócsapatában folytatja pályafutását.

2024. július 20., szombat

Forma-1: a McLarenekről szólt az időmérő a Hungaroringen

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője nyerte a 39. Forma-1-es Magyar Nagydíj szombati időmérő edzését a Hungaroringen, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

2024. július 19., péntek

Tetemes összeg jár a másodosztályú Vajdahunyadi Corvinulnak, miután kiütötte a Paksot

Miután a Vajdahunyadi Corvinul a Paks FC ellen összesítésben 4-2-es eredménnyel kvalifikálta magát az Európa Liga előselejtezőjének második fordulójába, 550 000 eurós csekket kapott az UEFA-tól.

Nem jött össze a bravúr a Paksnak a vajdahunyadiak ellen, de valamennyit köszörült a csorbán

A Magyar Kupa-győztes Paksi FC 2-0-ra nyert a Vajdahunyadi Corvinul vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, de 4-2-es összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.

2024. július 16., kedd

Tökéletesnek tartja idei szezonját Kovács István nagykárolyi játékvezető

Tökéletesnek nevezte Kovács István nagykárolyi futballbíró a 2023–2024-es szezonját, amelynek során a valaha legtöbb Bajnokok Ligája-mérkőzésen, második európai döntőjén, az Európa Ligában és az Európa-bajnokság két mérkőzésén is bíráskodhatott.

2024. július 15., hétfő

Kitört a botrány a román olimpikonok székely divattervező alkotta formaruhái körül

Máris botrány övezi a az idei ötkarikás játékokon résztvevő román sportolók hivatalos öltözékét, amelyet hétfőn bocsátott közszemlére a Román Olimpiai- és Sportbizottság (COSR).

Anglia megint válaszolt, de most nem az övék volt az utolsó szó: Spanyolország az Európa-bajnok

A spanyol labdarúgó-válogatott immár egyedüli csúcstartóként negyedszer lett Európa-bajnok, miután vasárnap 2-1-re legyőzte a sorozatban második döntőjét elveszítő angol csapatot.

2024. július 14., vasárnap

Bearanyozta az Európa-bajnokságot a magyar öttusa vegyes váltó

A kombinált számban az utolsó helyről indulva, nagyszerű versenyzéssel aranyérmet nyert az Erdős Rita, Koleszár Mihály páros vegyes váltóban a budapesti öttusa-Európa-bajnokság zárónapján.

Spanyolország negyedszer vagy Anglia először? A döntővel véget ér a németországi foci-Eb

A spanyol labdarúgó-válogatott rekordot jelentő negyedik alkalommal hódítja el az Európa-bajnoki trófeát, ha vasárnap este legyőzi a berlini döntőben a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes és története első diadalára készülő Angliát.