Forma-1: Barcelonában is a Red Bull sztárpilótáját intették le először

Befutó. Verstappent Barcelonában sem lehetett megállítani

Fotó: Facebook/Oracle Red Bull Racing

A címvédő, háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland pilótája nyerte a Forma-1-es Spanyol Nagydíjat Barcelonában, ezzel tovább növelte előnyét a pontversenyben.

MTI

2024. június 23., 17:482024. június 23., 17:48

2024. június 23., 17:512024. június 23., 17:51

A 26 éves Verstappennek – aki sorozatban harmadszor győzött a Barcelona melletti aszfaltcsíkon – ez pályafutása 61. futamgyőzelme, az idei szezonban hetedszer diadalmaskodott.

Mögötte

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője ért célba másodikként, a harmadik pedig a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes szintén brit pilótája lett.

A versenyzők ideális körülmények között vághattak neki a 66 körös száguldásnak, s a brit George Russell (Mercedes) a negyedik helyről szenzációsan kapta el a startot. Csapattársát lerajtolta, az egymásra figyelő Verstappent és Norrist pedig körbeautózta – utóbbi a pole pozícióból egészen a harmadik helyig csúszott vissza.

A hollandok címvédője a harmadik kör legelején, a célegyenes utáni féktávon megelőzte Russellt, és azonnal ellépett riválisától.

Norris nem szakadt le honfitársáról, de amikor mindenki végzett az első kerékcserékkel – a 15. és a 25. kör között – csak az ötödik helyre jött vissza, mert csapata jóval tovább kint tartotta a lágy keveréken, mint a többieket.

A boxutca-látogatások után Verstappen, Russell, Hamilton volt a sorrend az élen, mögöttük Sainz, Norris és Gasly száguldott, a pontszerző helyeken még Leclerc, Ocon, Pérez és Piastri haladt. Norris folyamatosan előzte le riválisait a frissebb gumikon, a 35. körben már második volt és elkezdte üldözni az élen zavartalanul köröző Verstappent. Igazán közel azonban az újabb kerékcserék után sem tudott kerülni a mclarenes versenyző a red bulloshoz, de Norris második helyt sem veszélyeztette senki.

A hajrában a lágy gumikon száguldó Hamilton megelőzte csapattársát és feljött a dobogóra.

A világbajnoki idény jövő hétvégén az Osztrák Nagydíjjal folytatódik.

Végeredmény:
Spanyol Nagydíj, Barcelona (66 kör, 307,236 km, a pontszerzők):
1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:28:20.227 óra
2. Lando Norris (brit, McLaren) 2.219 másodperc hátrány
3. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 17.790 mp h.
4. George Russell (brit, Mercedes) 22.320 mp h.
5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 22.709 mp h.
6. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 21.028 mp h.
7. Oscar Piastri (ausztrál, McLaren) 33.760 mp h.
8. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 59.524 mp h.
9. Pierre Gasly (francia, Alpine) 1:02.025 perc h.
10. Esteban Ocon (francia, Alpine) 1:11.889 p h.
leggyorsabb kör: 1:17.115 perc (Norris, 51. kör)

2024. június 23., vasárnap

Csakis győzelemmel őrizheti meg a továbbjutás reményét a magyar labdarúgó-válogatott

Csakis győzelemmel őrizheti meg a továbbjutás reményét a magyar labdarúgó-válogatott, amely vasárnap a skót csapattal találkozik az Európa-bajnokság A csoportjának utolsó fordulójában.

Belgium legyőzte Romániát, teljesen nyitott a továbbjutás az E csoportban

A belga válogatott 2-0-ra legyőzte a román csapatot szombaton a németországi labdarúgó Európa-bajnokságon, így az E csoportban két forduló után mindegyik együttesnek három pontja van.

2024. június 22., szombat

Milák aranyat érően úszta le a 200 méter pillangót az EB-n, Senánszki Petra is győzött, a 4x200-as gyorsváltó is remekelt

Milák Kristóf címét megvédve aranyérmet nyert 200 méter pillangón szombaton a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

2024. június 21., péntek

Sima víz: aranyérmes a 4x100 méteres magyar vegyes gyorsváltó az Eb-n

A Kós Hubert, Szabó Szebasztián, Ugrai Panna, Pádár Nikolett összeállítású 4x100 méteres vegyes gyorsváltó aranyérmet nyert pénteken a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

Egyformán ezüstérmes lett a magyar női és férfi párbajtőrcsapat az Eb-n

Ezüstérmet nyert a magyar női, valamint a férfi párbajtőrcsapat pénteken a bázeli vívó Európa-bajnokságon.

2024. június 20., csütörtök

Milák és Kós elvitte a showt 100 méter pillangón az úszó Eb-n

Milák Kristóf címét megvédve arany-, Kós Hubert pedig ezüstérmet nyert 100 méter pillangón csütörtökön a belgrádi úszó Európa-bajnokságon.

A bírót hibáztatják, az égiekben bíznak a továbbjutástól távolabb került magyar válogatott tagjai

Nagy Ádám szerint a magyar labdarúgó-válogatott játékosainak saját magukkal szemben továbbra is elvárás a továbbjutás, ehhez vasárnap nyerni kell Skócia ellen az Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában.

2024. június 19., szerda

Román arany, magyar ezüst 100 méter gyorson a belgrádi Európa-bajnokságon

Megnyerte David Popovici a 100 méteres férfi gyorsúszás szerdai döntőjét a belgrádi úszó Európa-bajnokságon. A román úszófenomén 46.88 másodperc alatt ért célba.

Hajtott, de kikapott a németektől Magyarország válogatottja az Eb második csoportmeccsén

Magyarország válogatottja kétgólos vereséget szenvedett a házigazda Németország együttesétől a labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, szerdán a stuttgarti MHP Arénában.

Hátborzongató érzés látni-hallani a magyar futballszurkolók stuttgarti vonulását (VIDEÓ)

Többezer magyar futballszurkoló vonult délután szervezett keretek között a romániai idő szerint 19 órakor kezdődő, Németország–Magyarország Európa-bajnoki csoportmérkőzés helyszínére, a stuttgarti MHP Arénába.