Férfi kézilabda BL: infarktusos meccsen maradt alul a Veszprém az elődöntőben

A veszprémiek (piros mez) hétgólos hátrányból is visszajöttek, négygólos előnyt szereztek, mégsem sikerült bejutniuk a fináléba

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A Telekom Veszprém hosszabbítás után 36-35-re kikapott a német THW Kiel csapatától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, az előző idényből elhalasztott kölni négyes döntő első játéknapján, hétfőn.

MTI

2020. december 28., 23:412020. december 28., 23:41

2020. december 28., 23:542020. december 28., 23:54

A Veszprém keretéből Rasmus Lauge Schmidt, Manuel Strlek, Ligetvári Patrik és Székely Márton, a német csapatból Nikola Bilyk, Magnus Landin, Pavel Horak és Mattias Andersson hiányzott. Támadásban, védekezésben és visszarendeződésben sem volt kellően összeszedett a Veszprém, amely több mint öt perc után szerezte első gólját. Az irányító Petar Nenadic több hibával kezdte a meccset, ami rányomta bélyegét csapata teljesítményére.

A szerb játékost a 14. percben Lékai Máté váltotta, és bár David Davis vezetőedző időt kért, ezt követően a Kiel 10-6-ra alakította az állást.

Magabiztos játékuk és vezetésük ellenére a németek védekezést váltottak, de erre jól reagáltak a veszprémiek, így a Kiel hamarosan visszaállt az eredeti védelmi rendszerre. Davis a 21. percben kikérte a második idejét is, ám mivel Lékai sem remekelt, elsősorban támadásépítésben gyengélkedett a magyar együttes, amely több mint tíz percig nem talált be. Ebben az időszakban a sokkal pontosabban kézilabdázó ellenfél 5-0-s sorozatot produkált, és a szünetben 18-13-ra vezetett.

Az első félidőben veszprémi oldalon egyetlen lövési kísérlet sem volt a jobbátlövő posztról, ez a második felvonásban változott, és Omar Jahja, illetve Lékai Máté vezérletével egy négyes gólsorozattal sikerült felzárkózni 22-20-ra. A németek fáradni látszottak, a magyar csapat játékosainak lendülete viszont kitartott, sikerült egyenlíteniük, sőt a 47. percben – a meccs során először – a vezetést is átvették.

Galéria

Fotó: EHF/Facebook

Egy 7-0-s széria végén már 28-24-ra vezetett a Veszprém, ám a harmadik kieli időkérés után feltámadt az ellenfél, és egy ötös gólsorozattal ismét vezetést szerzett. A magyar együttes négygólos előnyben is levitte a kapusát, amikor kiállítás miatt emberhátrányba került, ezt remekül kihasználta a Kiel, amely a létszámfölényes támadójátékot ezt követően is kamatoztatta. A Veszprémnek sikerült egyenlítenie, ám az utolsó fél percben a győzelemért támadhatott a Kiel, de nem járt sikerrel, ahogyan időntúli szabaddobásból sem, így a 29-29-es rendes játékidő után hosszabbítás következett.

A ráadás első öt perce után 34-32-re vezettek a veszprémiek, ráadásul a Kiel azonnali piros lap miatt elveszítette egyik alapemberét, Patrick Wienceket.

A folytatásban a németek ismét fordítottak, ráadásul a magyar csapat emberhátrányba került. A Veszprémnek az utolsó fél percben az egyenlítésért kellett támadnia, és mivel nem járt sikerrel, kedden csupán a bronzéremért küzdhet. A THW Kiel legeredményesebb játékosa Hendrik Pekeler volt nyolc góllal, Niclas Ekberg hétszer talált be. A veszprémiek közül Gasper Marguc és Vuko Borozan is hétszer volt eredményes. A két csapat 23. egymás elleni tétmérkőzésén 11 veszprémi siker és egy döntetlen mellett ez volt a 11. kieli győzelem. A Veszprémnek ez volt a kilencedik BL-elődöntője, és az ötödik veresége.

A Veszprémnek ez volt a kilencedik BL-elődöntője, és az ötödik veresége. A Kiel 15. alkalommal játszott elődöntőt, és a nyolcadik fináléjára készülhet, amelyben a Barcelona lesz az ellenfele kedden romániai idő szerint 21.30-tól. A magyar csapat 19 órától a Paris Saint-Germainnel csap össze a bronzéremért.

Eredmény, elődöntő:
THW Kiel (német)-Telekom Veszprém 36-35 (18-13, 29-29, 32-34), hosszabbítás után
--------------------------------------------------------------------------------
Köln, zárt kapuk mögött, v.: Marin, Serradilla (spanyolok)
lövések/gólok: 58/36, illetve 49/35
gólok hétméteresből: 4/4, illetve 3/3
kiállítások: 16, illetve 10 perc