Fotó: Rompres
2007. október 31., 00:002007. október 31., 00:00
Ugyan korábban Kolumbia, majd az idei Copa America sikeres megrendezését követõen Venezuela is jelezte, hogy pályázna, de végül mindkét ország elállt az ötlettõl. A végrehajtó bizottság döntött a 2011-es nõi világbajnokság rendezésérõl is: a jogot Németország nyerte el Kanadával szemben. „Lenyûgözött a brazilok záróprezentációja. Biztos vagyok benne, hogy tökéletes házigazdák lesznek\" – mondta Joseph Blatter FIFA-elnök a félórás bemutató után, melyen többek között Luiz Inácio Lula da Silva köztársasági elnök, Orlando Silva sportminiszter, a korábbi futball-legenda Romario, a szövetségi kapitány Dunga, valamint Paulo Coelho világhírû író képviselte a pályázatot. Ricardo Teixeira, a brazil szövetség elnöke kiemelte, a szükséges fejlesztések már most elkezdõdtek. Mint mondta, azt szeretnék, ha minden idõk legnézettebb világbajnoksága lenne az övék mind a helyszínen, mind a képernyõk elõtt. A bizakodás ellenére a labdarúgás egyik nagyhatalmának jelen állás szerint komoly kihívást jelent majd a rendezés. Ugyan Brazília rendelkezik a világ tíz legnagyobb futballstadionjával, de jelenleg egyik sem felel meg a FIFA biztonsági elõírásainak. Jellemzõ, hogy a Pánamerikai Játékokra 150 millió eurónak megfelelõ összegért felújított „nemzeti aréna\", a Maracana stadion a jelentõs beruházás ellenére sem került a FIFA számára is elfogadható állapotba. A helyi szövetség számításai szerint az átalakítási munkálatok összköltsége mintegy 1,1 milliárd dollár lesz. A világbajnokság mérkõzéseit a tervek szerint nyolc vagy tíz városban rendezik meg. Brazília 1950 után másodszor ad otthont futball-vb-nek, ezt korábban csak Németország (1974, 2006), Franciaország (1938, 1998), Olaszország (1934, 1990) és Mexikó (1970, 1986) mondhatta el magáról. A következõ, 2010-es vb-nek a Dél-afrikai Köztársaság a házigazdája. Brazília ötszörös világbajnok (1958, 1962, 1970, 1994, 2002), kétszeres vb-ezüstérmes (1950, 1998), kétszeres vb-bronzérmes (1938, 1978), és egyetlen országként minden világbajnokságon részt vett. MTI
A magyar női vízilabda-válogatott kikapott a görög csapattól a szingapúri vizes világbajnokság szerdai döntőjében, így be kell érnie az ezüstéremmel.
Eppel Márton a Nyíregyháza labdarúgócsapatától a Szuperligában szereplő FK Csíkszeredához igazolt.
Szoros mérkőzésen harcolta ki a döntőbe jutást a magyar férfi vízilabda-válogatott. Hétfőn a magyar női vízilabda-válogatott is bejutott a szingapúri vizes vb fináléjába, így a magyarok mindkét nemzeti csapata felérhet a csúcsra.
A magyar női vízilabda-válogatott lehengerlő játékkal 15-9-re legyőzte az olimpiai bajnok spanyol csapatot a szingapúri világbajnokság hétfői elődöntőjében.
Udvardy Panna és Veronika Erjavec párosa nyerte meg a 275 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát Jászvásáron, ezzel a magyar játékos első páros trófeáját szerezte meg a WTA Touron.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.
A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re legyőzte az olasz csapatot a szingapúri világbajnokság szombati negyeddöntőjében.
15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.
A kupagyőztes Paksi FC 3-0-ra kikapott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.
A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.