A Leverkusen veretlenségi szériáját megszakítva nyerte az Európa-ligát az Atalanta

Fotó: UEFA Europa League/Facebook

Az Atalanta nyerte a labdarúgó Európa-liga 2023/24-es kiírását, mivel szerdán a dublini fináléban – amelyet a nagykárolyi Kovács István vezetett – 3-0-ra legyőzte az egész idényben először alulmaradó Bayer Leverkusent.

MTI

2024. május 23., 01:172024. május 23., 01:17

2024. május 23., 09:272024. május 23., 09:27

A bergamói együttes története első nemzetközi kupafináléján Ademola Lookman duplájával már a szünetig kétgólos előnyre tett szert. A nigériai támadó aztán a 75. percben harmadik találatával végleg eldöntötte az összecsapást.

Egyúttal történelmet írt, mert amióta egymeccses az UEFA Kupa és az Európa-liga fináléja, elsőként ő ért el mesterhármast.

Az 1988-ban UEFA Kupa-győztes német csapat rekordot jelentő 51 veretlenül megvívott mérkőzés után kapott ki, így a 2002-es Bajnokok Ligája-döntő után a második fináléját bukta el a nemzetközi színtéren. Az Atalantának mostanáig egyetlen trófeája volt, az 1963-as Olasz Kupa-diadal.

A szerda esti finálét a jelenleg legjobban jegyzett magyar futballbíró, a nagykárolyi Kovács István vezette.

Európa-liga, döntő:
Atalanta (olasz)-Bayer Leverkusen (német) 3-0 (2-0)
---------------------------------------------------
Dublin, Aviva Stadion, 47 135 néző, v.: Kovács István (romániai)
gólszerző: Lookman (12., 26., 75.)
sárga lap: Djimsiti (22.), Scamacca (35.), Zappacosta (60.), Koopmeiners (70.), illetve Wirtz (35.), Tapsoba (67.)

Atalanta:
---------
Musso - Djimsiti, Hien, Kolasinac (Scalvini, a szünetben) - Zappacosta (Hateboer, 84.), Éderson, Koopmeiners, Ruggeri (Toloi, 91.) - De Ketelaere (Pasalic, 57.), Scamacca (Toure, 84.), Lookman

Bayer Leverkusen:
-----------------
Kovar - Stanisic (Boniface, a szünetben), Tah, Tapsoba - Frimpong (Tella, 81.), Xhaka, Palacios (Andrich, 68.), Hincapie - Wirtz (Schick, 81.) - Grimaldo (Hlozek, 68.), Adli

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2024. május 22., szerda

Hivatalos: Budapesten rendezik meg a labdarúgó Bajnokok Ligája 2026-os döntőjét

Budapesten, a Puskás Arénában rendezik a labdarúgó Bajnokok Ligája 2026-os döntőjét az európai szövetség (UEFA) végrehajtó bizottságának szerdai döntése értelmében.

2024. május 21., kedd

Román csendőrség: nem mi tiltottuk be a székely zászlós molinót a Csíkszereda Dinamo elleni meccsén

Tagadja a román csendőrség, hogy betiltotta volna a székely zászlós molinót a Dinamo és a Csíkszereda közötti, hétfő esti labdarúgó-mérkőzés előtt Bukarestben.

2024. május 19., vasárnap

Női kategóriában a szovátai Fazakas Bíborka-Krisztina nyerte meg a szentendrei hegyi ultramaratont

Dittrich András, a tavalyi ezüstérmes és tavalyelőtti bronzérmes nyerte a 111 kilométeres Salomon Ultra-Trail Hungary ultratávú terepfutó versenyt vasárnap, a nők között elsőként a szovátai Fazakas Bíborka-Krisztina ért a szentendrei célba.

2024. május 16., csütörtök

Acélvágó holló: a Real Madridhoz hasonlítják a Román Kupát büntetőpárbajban megnyerő másodosztályos Corvinult

A pályán mindent megtett a romániai fociszezon meglepetéscsapata, így már csak az UEFA „jóindulatán” múlik, hogy a kupagyőztes Corvinul elindulhat-e a második legrangosabb európai sorozatban. A vezetőedző a Real Madridhoz hasonlította csapatát.

2024. május 15., szerda

Serleget lopna a hunyadiak hollója a néhol tragikomikus romániai foci szezonhajrájában

Ezúttal másodosztályos labdarúgócsapat képviseli Erdélyt a Román Kupa szerdai döntőjében egy talán a szokásosnál is ellentmondásosabb romániai fociidény hajrájában. Ugyanis a licencproblémák nevetségessé tettek bizonyos küzdelmeket.

2024. május 14., kedd

Rossz hír a szurkolóknak: elhalasztják Szoboszlai Dominik közönségtalálkozóját

Elhalasztják Szoboszlai Dominiknak, az Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott csapatkapitányának a május 30-ra tervezett közönségtalálkozóját.

Eltiltották, elúszott a magyar párbajtőröző olimpiai szereplése

Doppingvétség miatt két évre eltiltották a versenyzéstől a párbajtőröző Kun Annát, így nem indulhat a párizsi olimpián.

Kihirdette Rossi a magyar válogatott bő keretét

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette 26 fős keretét a németországi labdarúgó Európa-bajnokságra, illetve öt tartalékot jelölt meg.

2024. május 13., hétfő

Erdélyi magyar bíró fújja a sípot az Európa-liga dublini döntőjében

Kovács István vezeti majd a labdarúgó-Európa-liga idei kiírásának május 22-én Dublinban rendezendő döntőjét – jelentette be hétfőn a Román Labdarúgó-szövetség (FRF).