Új sorozatok az m1-en: Egyszer volt, hol nem volt és a Bosszú

Két, toplistás sorozattal jelentkezik az m1 az ötkarikás játékok után: a mesék világát megelevenítő fantasy, az Egyszer volt, hol nem volt augusztus 19-én, vasárnap 21óra után tíz perccel, míg a Bosszú szintén főműsoridőben, augusztus 22-én debütál a csatornán.

2012. augusztus 14., 09:032012. augusztus 14., 09:03

Az ABC mindkét sorozatát nagy múltú producerek jegyzik. Az Egyszer volt, hol nem volt történetét Edward Kitsis és Adam Horowitz, az Eltűntek és az Örökség szerzőpárosa álmodta meg, és Steve Pearlman közreműködésével valósult meg, akihez olyan világhírű sorozatok kötődnek, mint a Vészhelyzet, a Jóbarátok, a Smallville, a Szívek szállodája vagy a Két pasi – meg egy kicsi.

„Az Egyszer volt, hol nem volt kiindulópontja az, hogy a mesevilág hőseit a mi világunkba száműzik, boldogtalanságra ítélve. Ezzel nem arra utalunk, hogy mennyire szörnyű a mi világunk, sokkal inkább a napjainkból egyre inkább hiányzó reményt szeretnénk közvetíteni a nézőknek. Ne felejtsük el, hogy az eredeti Hófehérke a 30-as évek nagy gazdasági világválsága alatt született meg. Most is az a célunk, hogy azt, aki leül, és megnéz egy részt, átrepítsük egy másik világba, hogy egy óra múlva kicsit több reménnyel térjen vissza a hétköznapokba. A mi világunkban a „happy ending” nem garantált, meg kell érte dolgozni, épp ezért a sorozat nemcsak a mitológiáról, a mesevilágról szól, hanem az egyes szereplők életútjáról is. Ugyanúgy, mint a való életben, nemcsak a végállomás, hanem az utazás az, ami számít” – mondta el Edward Kitsis a különleges fantasy születésének hátterét.

A film főhőse, Emma Swan illúziók nélkül éli az életét: óvadékügynökként dolgozik, és egymaga áll szemben a világgal, amióta újszülöttként magára hagyták. 28. születésnapján váratlan látogatója érkezik, egy tízéves kisfiú, Henry; aki azt állítja, hogy ő a fia, akit születése után örökbe adott. Henry szülőanyja segítségét kéri, szerinte ugyanis Emma nem más, mint Hófehérke és a királyfi gyermeke, így ő az egyetlen, aki meg tudja törni az átkot, amely fogva tartja a mesevilág lakóit Storybrook városában. A gonosz királynő ugyanis a modern Amerika egyik eldugott szegletébe száműzte a mesék szereplőit.

A cinikus Emma persze egy szót sem hisz az egészből, ám amikor hazaviszi Henryt Storybrookba, neki is feltűnik, hogy a kisváros tele van rejtélyekkel. Különösen Henry nevelőanyja, Regina Mills kelti fel a gyanakvását, és Emma végül úgy határoz: a városban marad, amíg meg nem győződik arról, hogy a kisfiú biztonságban van.

A jók győzelméhez elengedhetetlen, hogy Emma elfogadja szerepét, amit e harcban csak ő tölthet be – míg a gonosz királynő kezdettől fogva tisztában van vele, hogy a hatalma forog kockán. Ahhoz, hogy megértsük a mesevilág egykori lakóinak sorsát, meg kell ismernünk életük olyan részleteit, amelyek a mesékből kimaradtak; lehet, hogy hamarosan egészen más szemmel nézünk majd a jól ismert mesealakokra, mint korábban.

A másik filmsorozat, a Bosszú producerei, Marty Bowen és Wyck Godfrey az utóbbi évek legnagyobb kasszasikerének, a Twilight trilógia produkciós cégének tulajdonosai, alkotója pedig a Providence, a Tuti gimi és a Narancsvidék forgatókönyvírója, Mike Kelley.

„A bosszú olyan alapvető mozgatóerő, amit minden ember ismer. Legyen az a volt férjed, feleséged vagy akár egy kellemetlen eladó, egyszer mindenkiben megfordult a bosszú gondolata, akkor is, ha csak eljátszottak a lehetőséggel, és nem mentek el a végletekig, mint Emily. Ez az alapja annak, hogy olyan történetet mesélünk el, amely mindenkit megszólít” – árulta el Mike Kelley a sorozat alapötletét.

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei