Tizenéves székely fiatalok játszanak a Vadászmesében
2013. október 03., 17:182013. október 03., 17:18
Székelyudvarhelyi és marosvásárhelyi színészek, illetve tizenéves fiatalok játsszák a főbb szerepeket a magyarországi Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) megbízásából Sütő András Hargitai vadászkalandok című novellafüzére alapján készülő filmben.
Bonta Zoltán, a rendező munkatársa elmondta: a produkcióban összesen negyvenhat székely fiatal szerepel majd. A készülő produkció munkacíme Vadászmese, a stáb pedig nagyrészt erdélyi szakemberekből áll. A hetvenpercesre tervezett filmet András Ferenc rendezi, az operatőr Kurucz Sándor, a látványtervező Damokos Csaba, a film producere pedig Füredi Vilmos. A forgatások a Madarasi Hargitán és környékén, október 7-étől a hónap végéig zajlanak, a produkciót december 31-éig átadják az MTVA-nak.
Bonta arról is tájékoztatott, hogy a filmhez augusztus óta keresnek szereplőket, ennek érdekében több székelyföldi településen tartottak előválogatást: Székelyudvarhelyen, Székelykeresztúron, Baróton, Sepsiszentgyörgyön, Tibódon, Etéden és Marosvásárhelyen keresték a megfelelő karaktereket. A felhívás szerint olyan 14 és 16 év közötti fiatalokat vártak, akik igazi székelyek módjára, hitelesen játszanák szerepüket.
Nagyszabású jubileumi tárlattal ünnepli fennállásának 95. évfordulóját a Barabás Miklós Céh: a Kolozsvári Magyar Napok keretében a Bánffy-palotában megnyílt kiállítás 250 művész alkotásaiból válogat.
Udvari-Kardos Tímea, kolozsvári születésű színésznő a Kenyeres Bálint új kisfilmjében nyújtott alakítása révén jutott el az idei cannes-i filmfesztiválra.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az idei Magyar Napok alatt hat előadással is bekapcsolódik a programsorozatba: három saját és három vendégelőadással.
A kincses városbeli Bölcsészkar árnyas kertjébe várják az érdeklődőket interaktív, műhely-jellegű tevékenységekkel a Napsugár és Szivárvány gyermekirodalmi lapok szerzői, illusztrátorai a Kolozsvári Magyar Napok keretében.
A Torontói Filmfesztiválon tartják a Magyarországon rekordnézettséget hozó Hunyadi-sorozat észak-amerikai premierjét, és szeptembertől műsorára tűzi egy kanadai streaming csatorna is.
Színházi alkotók és nézők közös rendezvénye közeleg: augusztus 18-ig lehet jelentkezni a proTeszt Egyesület és temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház által szervezendő II. színJÁTÉKOK elnevezésű rendezvényre.
Tiszteletlen, sok mindent összevegyít, sci-fit, giccset, komédiát: nem mindenkinek tetszett Radu Jude Drakula című, új román filmje.
Szilágy megye festői szépségű falujában, Sztánán rendezik meg augusztus 28. és 31. között a Nemzetközi Népismereti Filmszemlét, ahol több mint húsz versenyfilmet, tábori alkotást mutatnak be.
Rodostó, a Rákóczi-kultusz zarándokvárosa címmel kötetbemutatót és kiállításmegnyitót tartanak csütörtökön a háromszéki Zabolán a Mikes-kastélyban.
Tizedik alkalommal szervezi a Transilvania Nemzetközi Filmfesztivál (TIFF) szervezőcsapata augusztus közepén a horrorfilmek fesztiválját a Szeben megyei Berethalomban.
szóljon hozzá!