Túlélte. Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója éppen az izraeli hadsereg által megtámadott jemeni repülőtéren tartózkodott
Fotó: Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz/Facebook
Izrael számos, a jemeni húszi lázadókkal kapcsolatos célpont – közöttük a szanaai nemzetközi repülőtér – ellen hajtott végre légitámadást csütörtökön.
2024. december 27., 13:412024. december 27., 13:41
Az izraeli hadsereg csütörtökön közölte, hogy a repülőtér elleni légicsapás mellett eltalálta a Hodeida, Szalif és Rász-Kanatib nyugat-jemeni kikötővárosok katonai infrastruktúráját is. A hadsereg egyaránt támadta a hezjazi és rász-kanatibi elektromos erőműveket. Benjámin Netanjahu izraeli kormányfő a támadásokat követően közölte, hogy Izrael célja eléréséig folytatja a küldetését.
„Eltökéltek vagyunk, hogy leszakítsuk az iráni terror tengelyének ezt a karját” – fogalmazott.
Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, a Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója elmondta, hogy épp egy repülőgépbe készült beszállni, amikor a repülőteret légicsapás érte. A gépen tartózkodó legénység egyik tagja megsebesült – tudatta a főigazgató az X-en. Tedrosz közleménye szerint a légicsapások során a repülőtér irányítótornyát, az indulási csarnokot és a fel- és leszállópályát találták el.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa a tervek szerint hétfőn tárgyal az Izrael elleni húszi támadásokról – közölte szerdán Danni Danon, Izrael állandó ENSZ-képviselője.
Szombaton az izraeli hadseregnek nem sikerült elfognia egy Jemenből érkező rakétát, amely Tel-Aviv-Jaffa térségében csapódott be, tizennégy embert megsebesítve. A támadás után az izraeli miniszterelnök hétfőn a parlamentben kijelentette: a húszi infrastruktúrák lerombolására kérte a hadsereget.
A jemeni síita lázadók 2014-ben foglalták el a jemeni fővárost, Szanaát véres konfliktust provokálva a nemzetközi közösség által elismert kormánnyal.
2022 óta az egyetlen jemeni légitársaság, a Yemenia korlátozott polgári légiközlekedési forgalmat bonyolít le a szanaai repülőtérről, fő célállomásként Ammanba. 2016 és 2022 között a jemeni főváros repülőtere csak ENSZ által működtetett humanitárius járatokat fogadott.
Románia nem fog katonákat küldeni Ukrajnába, de békemegállapodás esetén az ország a kijelölt békefenntartó erők szállítási csomópontja lehet – jelentette be csütörtökön Párizsban az ügyvivő román államfő.
Legalább hat ember meghalt és kilenc megsérült, miután csütörtök reggel elsüllyedt egy turistákat szállító tengeralattjáró az egyiptomi Vörös-tenger partján fekbő Gurdaka (angolosan Hurghada) város partjainál – közölték helyi források a BBC-vel.
Házkutatást tartottak szerdán egy házban és egy üzlethelyiségben a hollandiai Heerhugowaardban, ahol letartóztatták az asseni Drents múzeum kirablásának gyanúsítottjait a romániai dák műkincsek ellopása ügyében indított nyomozás részekén.
Valerij Zalujnyij, az ukrán fegyveres erők korábbi főparancsnoka, Ukrajna jelenlegi Nagy-Britanniába delegált nagykövete azt állította: Románia arra kérte őt, hogy ne beszéljen a román területen lezuhant orosz drónok lelövéséről.
Hibának nevezte az Egyesült Államok hírszerzési főnöke szerdán, hogy egy újságíró is belekerült egy olyan zárt kormányzati kommunikációs körbe, amelyben információkhoz juthatott a jemeni húszi lázadók elleni egyik légitámadásról.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök azt mondta szerdán este, reméli, hogy az Egyesült Államok „erős marad” az orosz követelésekkel szemben, hogy a szankciókat feloldják a fekete-tengeri tűzszünet feltételeként.
Meghalt négy amerikai katona egy hadgyakorlaton a litvániai Pabrade városhoz közeli gyakorlótéren – erősítette meg Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Varsóban.
A Kijev és Washington közötti kapcsolatok „visszatértek a helyes útra” – jelentette ki Andrij Jermak, az ukrán elnöki iroda vezetője.
A NATO „teljes erejével” válaszol, amennyiben valaki megtámadná Lengyelországot vagy a szövetség más tagállamát – jelentette ki Mark Rutte, a NATO főtitkára szerdán Varsóban, Donald Tusk lengyel kormányfővel közösen tartott sajtóértekezleten.
Daniel Buda néppárti EP-képviselő szerdán közölte, hogy csak a vidéki szélessávú internetszolgáltatás fejlesztése érdekében írta alá azt a levelet, amelynek kapcsán a belga hatóságok vesztegetés elfogadásával gyanúsítják az Európai Parlament több tagját.
szóljon hozzá!