Fotó: eMAG
Amióta ez az esemény létezik Romániában ebben az évben volt a legtöbb vásárló, akik 731 millió lejre vásároltak.
2023. november 16., 15:392023. november 16., 15:39
2023. november 16., 15:432023. november 16., 15:43
A legtöbb vásárló: 600 000, majdnem 50 000-rel több, mint a tavaly
A legnagyobb növekedés, amióta ez az esemény létezik Romániában: 87 millió lejjel haladta meg a tavalyi eladásokat
A legtöbb Marketplace eladó, akik az eseményen részt vettek: 11 600-an 818 000 terméket adtak el
Több mint 600 000 vásárló 2,8 millió lej értékben rendelt terméket a Black Friday keretében az eMAG-ról, november 10-én, 26 százalékkal többet, mint tavaly.
Összességében a Black Friday alkalmával a vásárlók 731 millió lej értékben rendeltek termékeket az eMAG-ról, 87 millió lejjel többet a tavalyhoz képest, és ezáltal a legnagyobb növekedést érve el a 13 év alatt, amióta ezt az eseményt bevezette Romániában az eMAG. Az eredények újra bebizonyították azt, hogy az emberek felkészültek arra, hogy egy nagyobb összeget áldozzanak a családi kasszából az évnek arra az egyetlen napjára, amikor az azonnali kedvezményeknek köszönhetően megvásárolhatták nemcsak a tartós használatra szánt termékeket, hanem a napi szükségleteket kielégítő cikkeket is.
A Black Friday újra bebizonyította az online vásárlás növekvő tendenciáját és a vásárlási sokszínűséget: a vásárlók kosaraiban pénteken, november 10-én, több mint egymillió termék volt a leggyakrabban vásárolt termékek közül: felvágottak, italok, parfümök, személyes tisztálkodási cikkek és kozmetikumok.
„Az idei év Black Friday eredményei meghaladták az összes elvárunkat és bebizonyította még egyszer az online vásárlás erejét, amely az elkövetkező években még jobban fel fog erősödni. Mindenekelőtt nagyon sok emebr van, aki a szokásos bevásárlásait online végzi el – idén majdnem 50.000-el több kliensünk volt, mint tavaly, akik továbbra is az online vásárlás előnyeit fogják keresni. Hasonlóan, a nagy érdeklődés annak köszönhető, hogy nagyon kedvezőek és diverszifikált az ajánlatok listája, amit a Marketplace eladókkal közösen dolgoztunk ki és amelyek azt bizonyítják, hogy az online térben minden zseb megtalálja a saját méretére való terméket és van hely további növekedésre.” – nyilatkozta Tudor Manea, az eMAG ügyvezető igazgatója
A vásárlók az online vásárlási lehetőséget használják arra, hogy nemcsak a tartós használatra szánt termékeket beszerezzék, hanem a napi szükségleteiket kielégítő termékeket is: több mint egymillió terméket vásároltak a felvágottak, tejtermékek, italok, parfümök, személyes tisztálkodási cikkek és kozmetikumok kategóriákból.
A Genius kliensek átlagosan 6,6 terméket tettek a kosarukba.
Rekord értékű volt a bankkártya használat: 10 románból 7 a bankkártya segítségével fizetett, amit újra azt bizonyítja, hogy az emberek az egyszerű és biztonságos fizetési módot preferálják.
A megrendelések többsége, vagyis 58,49 százalék, easybox-ba volt rendelve.
A speciális megrendelések között szerepelt 1800 éjszaka szállás, töb mint 5600 repülőjegy voucher, 22 autó, de volt 35,5 tonna disznóhús és 1700 egészségügyi és szépészeti szolgáltatás is.
Ez volt az első év, hogy a Black Friday alkalmával Bukarest kilépett a legjobb öt megye toplistájáról, az átlagos elköltött árérték per vásárló-szám alapján. Idén, a legtöbb megrendelést leadó megyék toplistáján Iași megye került az első helyre, amit Szilágy, Kolozs, Beszterce-Naszód és Dolj követett, Bukarest pedig a hatodik helyen helyezkedik el.
Bukarest, 2023. november 14.
Az eMAG-ról:
Az eMAG 2001-ben alapított román bejegyzésű cég, a román online kereskedelmi piac úttörője, 2022-ben a legértékesebb román márka lett és az első online kereskedelmi vállalat, amely első helyet foglal el a Brand Finance rangsorolási listán. Több mint 20 éve a cég folyamatosan befektet olyan Romániában kifejlesztett technológiákon alapuló digitális szolgáltatásokba, amelyek segítségével az ügyfelek időt és pénzt takarítanak meg, és létrehozott egy regionális ökoszisztémát, sikeresen exportálva a helyi modellt Bulgáriába és Magyarországra. Saját kínálata és a Marketplace partnerei révén egyre bővülő termékválasztékkal az eMAG az a hely, ahol bárki bármit, bárhonnan kereshet és megrendelhet. Emellett az ügyfelek élvezhetik az olyan kiemelt szolgáltatásokat, mint a Genius, vagy az ingyenes szállítási és egyéb előnyöket kínáló előfizetést, vagy a fizetési átütemezési szolgáltatásokat, mint például a Buy now, pay later (Vásároljon most, fizessen később) vagy a Slice it (Szeletelés). További információk az eMAG-ról.
(X – fizetett hirdetés)
Rekordot döntött Románia első negyedévi külkereskedelmi mérleghiánya – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közzétett adataiból.
A világ eddig kitermelt aranykészlete több ezer tonna, de elosztva csupán néhány gramm fejenként.
Jelentős összegű támogatást hirdetett meg a kormány erdőtelepítésre. Egy hektár tölgyfaerdő telepítése esetén az elérhető teljes támogatás közel húszezer euró, a programban résztvevők húsz éven át évi 640 euró támogatásban részesülnek.
A megismételt romániai elnökválasztás első fordulójának eredménye sokkolta a pénzpiacot, az egyre fokozódó aggodalmak erős érzelmi reakciókat váltottak ki a befektetők és a megtakarításokkal rendelkező lakosság körében is.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
szóljon hozzá!