Az új villamosok még a szerelőcsarnokban várakoznak
Fotó: Aradi Polgármesteri Hivatal
Tíz új villamos megvásárlásáról kötött szerződést az aradi önkormányzat a helyi Astra vagongyárral. A helyhatóság nagyszabású projekt keretében bővíti a tömegközlekedési hálózatot: síneket cserélnek, autóbusz- és villamosjáratokat terjesztenek ki a külvárosokban, új villamosmegállókat telepítenek, és ennek részeként ötven fölé akarják emelni az új, energiahatékony villamosflotta számát.
2025. április 17., 13:202025. április 17., 13:20
Jelenleg 34 új – az elmúlt egy évtizedben üzembe állított – villamos közlekedik Arad-szerte és az elővárosi vonalakon, de a polgármesteri hivatal tervei között szerepel, hogy ötvennél is több új kötöttpályás jármű szolgálja ki az utazóközönséget. Tavaly már szerződött tíz új villamos leszállítására, kedden pedig újabb tíz megrendeléséről állapodott meg Călin Bibarț polgármester és Marian Mihai Călin, az Astra vagongyár igazgatója.
Az aradi polgármester a szerződéskötéskor úgy fogalmazott, hogy az új kötöttpályás infrastruktúra lehetővé teszi a vadonatúj villamosok közlekedését. „Kényelmesek, gyorsak, energiahatékonyak – csak így vehetjük rá a lakosságot, hogy a személygépkocsi-használat helyett tömegközlekedést részesítsék előnyben” – fogalmazott a gyár összeszerelő csarnokában rendezett sajtónyilvános eseményen Călin Bibarț.
Az ígéret szerint 2026 második felében már több mint ötven új villamos lesz Aradon. Az új járműveket is integrálják az online jegyvásárlási, úgynevezett e-ticketing rendszerbe.
Partnerséget köt az Arad megyei és az aradi önkormányzat annak érdekében, hogy közösen pályázzák meg a megyeszékhelyt Arad-Hegyaljával összekötő, több mint 30 kilométeres villamossínpálya felújítási munkálatainak költségeit.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóra történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Két magyarországi gépjármű ütközött össze csütörtök délután a tornyai határátkelő közelében, Arad megyében. A balesetben életét vesztette egy 76 éves magyarországi illetőségű féri, női utasa könnyebb sérüléseket szenvedett.
Az eredetileg háromévesre tervezett munka kezdete után hét és fél évvel elkészülhet végre egy vasúti alagút a IV-es számú páneurópai közlekedési folyosó Arad megyei szakaszán.
Az átlagosnál melegebb idő várható húsvétra az ország régióinak többségében, még akkor is, ha változékony égboltra és viharokra is kilátás van – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Nagycsütörtökön délelőtt tartották a gyulafehérvári székesegyházban a hagyományos krizmaszentelési szentmisét, amelyen közel száz pap és számos zarándok vett részt – közölte a közösségi oldalon a Gyulafehérvári Római Katolikus Érsekség.
Nem fenyegeti veszély a lakosságot és az infrastruktúrát, a Hunyad megyében található Valea de Pești (magyarul halasvölgyet jelent) gát normál paraméterekkel működik – közölte csütörtökön az Országos Vízügyi Igazgatóság.
Egy 40 kilogrammos óriási harcsát fogott a Maroson egy alsókövesi férfi. A dolog szépséghibája, hogy tiltott módszerrel akasztotta horogra az óriási példányt, ráadásul horgásztilalom idején, amiért súlyos pénzbírságot kapott.
Elmenekült az intézkedő rendőrök elől egy motoros szerda délelőtt Aradon. Az egyenruhások üldözőbe vették a motorost, akiről kiderült, hogy nincs jogosítványa.
Csalás gyanújával három Konstanca és Galac megyei fiatalembert vettek őrizetbe a Fehér megyei rendőr-főkapitányság egyenruhásai, ezt megelőzően házkutatást tartottak az elkövetők lakásán Konstanca megyében. A Fehér megye területén is garázdálkodó bűntársu
Az Európai Bizottság hétfői rendelete értelmében megszűnt Arad megyében a kiskérődzők pestisének terjedése ellen hozott élőállat-szállítási tilalom, így a bárány- és kecsketenyésztők értékesíthetik jószágaikat.
szóljon hozzá!