Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Medve támadt két vadászra vasárnap Beszterce-Naszód megyében, Nagynyulas (Milaș) településen – közölte az erdélyi megye vészhelyzeti felügyelősége (ISU).
2023. december 03., 15:522023. december 03., 15:52
A tájékoztatás szerint a két férfi vadászaton vett részt, amikor rájuk támadt a nagyvad. A fejükön és a vállukon sérültek meg, de eszméletüknél vannak és együttműködnek az ellátásukra érkezett mentősökkel.
A sérültek saját lábukon ereszkedtek le az erdőből a mentőautóig a többi vadász segítségével – közölte az ISU. A Timponline.ro megyei hírportál szerint
Az észak-erdélyi megyében korábban csak a hegyvidéken éltek medvék, de az utóbbi időben egyre több településről jelentik a nagyvadak jelenlétét. Pár hete egy éjszaka a megyeszékhelyre, Besztercére is bemerészkedett egy medve.
Az elmúlt hetek megszorító intézkedései számos ágazatot érintenek, így a hegyimentő-szolgálatokat is. A Salvamont Románia közleményben reagált a kialakult helyzetre.
Idén is rengeteg ember volt kíváncsi a Kolozsvári Magyar Napok boros rendezvényeire. A Borutcában esténként hömpölygött a tömeg, sokan kóstolták a finom nedűket. Videós riportunkban pincészetek képviselőit és fogyasztókat szólaltattunk meg.
Három évvel azután, hogy végleg leállították a Déva melletti marosnémeti hőerőművet, az egykor „Maros csillagaként” emlegetett energetikai óriás új életre kel.
Az Osztrák-Magyar Monarchia idején épült vashídon az útburkolat leaszfaltozásától eltekintve nem végeztek állagmegőrzést az illetékes román hatóságok, így súlyos szerkezeti károsodásokat szenvedett.
Ötállomásos koncertsorozatot tartanak szeptemberben és októberben neves magyar és román zenekarok részvételével a székelyföldi Sóvidéken a térség turizmusának fellendítésére – közölte kedden a Hargita megyei önkormányzat.
Orvhalászat és más bűncselekmények elkövetésével gyanúsított három férfit vettek őrizetbe a Bihar megyei rendőrök hétfőn, augusztus 25-én. Az elkövetők illegálisan behatoltak egy halgazdaságba, ahonnan hálóval halat loptak.
A Babeș–Bolyai Tudományegyetem (BBTE) újabb alap- és mesterképzésekkel bővíti kínálatát a szeptemberi felvételire. Az érdeklődők két új magyar nyelvű kettős szakon is tanulhatnak.
Rengeteg szemét hever az Erdélyi-középhegységben, így a hatóságok nagy bírságokat helyeznek kilátásba, a helyiek közül pedig vannak, akik közömbösek a környezetszennyezés iránt.
Illegálisan működő üzemre bukkant a román rendőrség Szeben megyében, Sellenberk (Șelimbăr) településen. Az illegális cigarettagyárat működtető bűnbanda kilenc tagját őrizetbe vette a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
„A romániai oktatásban most nem reform, hanem túlélés zajlik” – hangsúlyozta Daniel David oktatási miniszter a Kolozsvári Magyar Napokon.
szóljon hozzá!