Gilyán György, a Külügyminisztérium államtitkára közölte: a tíz nap múlva Szegeden tartandó magyar–román kormányülés egyik központi gondolata az infrastrukturális és a regionális fejlesztés lesz. Ennek keretében kerül szóba az észak-erdélyi autópálya és az M4-es.
Csontos János szocialista országgyűlési képviselő a közös sajtótájékoztatón elmondta, a román fél már korábban Nagykereki térségét jelölte ki arra, hogy az autópálya átlépje a határt. A magyar nyomvonalról azonban nem egyezik a szaktárca és a térség polgármestereinek, képviselőinek a véleménye. A Közlekedési, Hírközlési és Energiaügyi Minisztérium (KHEM) szakállamtitkára pénteken elismerte, hogy a tárca nyomvonalterve eltér a települések által elvárttól. Csepi Lajos bejelentette: mindkét nyomvonalra elkészül a környezetvédelmi hatástanulmány, és a kormány ezek ismeretében hozza meg a döntést. A szakállamtitkár szerint 2010 nyarán elindulhatnak a munkagépek a Berettyóújfalut a román határral összekötő autópálya-szakaszon.
MTI
Van-e logika Donald Trumpnak, az Amerikai Egyesült Államok elnökének a vonalvezetésében? A Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa udvarán tartott kedd délutáni pódiumbeszélgetés résztvevői szerint nem könnyű ezt felfedezni, de minden bizonnyal van.
Nagyon sok összetevője van annak, hogy a külhoni magyarok többsége a Fidesz-KDNP-t támogatja, ugyanakkor igazságtalan és alaptalan elmarasztalni őket amiatt, hogy részt vesznek a magyarországi választáson – hangzott el a Kolozsvári Magyar Napokon.
Munkagépekből mintegy 2000 liter gázolajat lopott el az az öt Bihar megyei fiatal, akik ellen minősített lopás vádjával nyomoz a rendőrség. Valamennyiüket őrizetbe vették.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el kedden az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) Fehér, Kolozs és Szeben megyei folyókra.
A fiatalok közösségei rendkívül fontosak, mert ők jelentik a jövőt, a cserkészet, a cserkészmozgalom pedig nagyon sok pozitív élményt és gyakorlati tapasztalatot ad a fiatalok számára – hangsúlyozta a közmédiának nyilatkozva Sulyok Tamás államfő.
Szíriai születésű kolozsvári városi közgyűlési tag vette védelmébe a feszületet, miután szerinte a nemrég lezajlott Untold fesztiválon egy fellépő meggyalázta a feszületet.
Sulyok Tamás köztársasági elnök hétfő este a Kolozsvári Magyar Napok nyitógáláján mondott beszédet a Kolozsvári Magyar Operában. Az ünnepséget követően a Krónika munkatársának nyilatkozott arról, hogy milyen élményekkel tér vissza az anyaországba.
A második világháborút lezáró béketárgyalásokon a győztes nagyhatalmak többsége érzékelte, hogy a trianoni határok igazságtalanok voltak Magyarország számára, és valamilyen korrekcióra lenne szükség.
Kigyulladt egy üzlethelyiség tetőszerkezet keddre virradóra Parajdon. A lángok két közeli vegyesboltban és egy tömbház két lakásában is károkat okoztak – számolt be a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megkezdődött a 24. Partiumi Magyar Napok (PMN) Szatmárnémetiben, az augusztus 24-ig tartó fesztivál koncertekkel, színházi előadásokkal, filmvetítésekkel, bábelőadásokkal, néptáncbemutatókkal és sok más kulturális eseménnyel várja az érdeklődőket.