Repülő helyett a kerékpár olcsóbb lett volna...
Fotó: Klaus Iohannis/Facebook
Túlzottan nagyoknak nevezte Kelemen Hunor Klaus Iohannis volt államfő külföldi repülős útjainak költségeit. Az RMDSZ elnöke elnöki repülőgép javasolja a kiadások csökkentése érdekében.
2025. március 19., 20:562025. március 19., 20:56
2025. március 19., 22:152025. március 19., 22:15
Az RMDSZ elnökét a parlamentben faggatták az újságírók, hogy mi a véleménye a Iohannis elnöki mandátuma alatt kifizetett repülős útiköltségekről, amelyek titkosítását kedden oldotta fel az elnöki hivatal. „Túlságosan nagyok, nagyon nagyok” – válaszolt Kelemen.
A politikus üdvözölte Ilie Bolojan ügyvivő államfő lépését, mellyel feloldotta az útiköltségek titkosítását, megjegyezve: természetesnek találja, hogy a közpénzek elköltésére vonatkozó adatok nyilvánosak legyenek. Úgy vélekedett,
Kelemen Hunor szerint ugyanakkor a román államnak be kell szereznie – más államok mintájára – egy protokollgépet, amellyel az államfő vagy a miniszterelnök utazhat anélkül, hogy erre a célra magángépet kellene bérelni.
Ezt a gyakorlatot követi minden európai ország, függetlenül attól, hogy gazdag-e vagy szegény – érvelt az RMDSZ elnöke az Agerpres hírügynökség szerint.
Az elnöki hivatal kedd este hozta nyilvánosságra Klaus Iohannis 2015–2025 közötti külföldi repülőútjainak költségeit. Az adatok szerint a korábbi államfő a tíz év alatt 193 oda-vissza utat tett meg külföldre repülővel, ami összesen több mint 113 millió lejbe került.
Összesen 113 millió lejt fizetett az elnöki hivatal Klaus Iohannis idén lemondott államfő repülőútjaira – derült ki kedden este, miután az elnöki hivatal nyilvánosságra hozta a volt elnök 2015 januárja és 2025 februárja közötti repülőútjainak költségeit.
Elena Lasconi és Nicușor Dan sem hagyta szó nélkül Klaus Iohannis exelnök által magánrepülőgépekre költött összegeket, az AUR pedig közleményben kommentálta a kiadások nyilvánosságra hozását.
Állampolitikává emelné Romániában Orbán Viktornak, Magyarország miniszterelnökének bizonyos álláspontjait George Simion. Eközben Nicușor Dan úgy véli, Románia a nemzeti kisebbségekkel szembeni „jó gyakorlat modellje”.
Több mint 1,3 millió román állampolgár került ki a társadalmi nélkülözés és a mélyszegénység veszélyeztetettségéből 2023 és 2024 folyamán – jelentette ki csütörtökön Simona Bucura-Oprescu munka- és családügyi miniszter.
A Richter Gedeon új megközelítése az endometriózis kezelésében nem csupán a tünetek enyhítését célozza, hanem a betegek hosszú távú jólétét helyezi a középpontba.
Mindkét, a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott jelöltet bírálta Crin Antonescu, a kormánykoalíció jelöltje, miután a vasárnapi megmérettetésen leszerepelve csupán a harmadik helyen végzett.
Megtartotta csütörtökön első ülését a Cătălin Predoiu vezette ügyvivő kormány, amelynek tagjai azt mondják, a kabinet ellátja a napi teendőit. Bogdan Ivan ügyvivő gazdasági miniszter szerint pedig Románia továbbra is stabil ország.
A szélsőjobboldali, magyargyűlölő George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke nyeri meg a megismételt elnökválasztást egy, a második fordulóba bejutott másik jelölt, Nicușor Dan által szerdán este ismertetett felmérés szerint.
Victor Ponta képviselő, korábbi elnökjelölt szerdán bejelentette, hogy Románia az első néven politikai platformot hoz létre, amelyhez várja parlamenti képviselők, polgármesterek és gazdasági vezetők csatlakozását, többek között a PSD-ből.
Közvitára bocsátotta szerdán a munka- és családügyi minisztérium az in vitro megtermékenyítést támogató program alkalmazási szabályairól szóló rendelet tervezetét.
Nicușor Dan független elnökjelölt szerdán kijelentette, hogy Románia nem engedhet meg magának „kalandokat” és előre hozott választásokról szóló vitákat.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltje, George Simion „jó ötletnek” tartja, hogy többségi állami tulajdonban legyenek a természeti erőforrások, a talajvagyon és az altalajkincsek, valamint a stratégiai vállalatok.
szóljon hozzá!