2006. január 24., 00:002006. január 24., 00:00
A június első hetén végzett ellenőrzések során 2182 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Románia készen áll fokozni a védelmi, biztonsági és gazdasági együttműködést „kulcsfontosságú stratégiai partnerével”, az Egyesült Államokkal.
A költségvetési hiány csökkentése csak korrekciós intézkedésekkel érhető el, amelyek többsége népszerűtlen lesz, de szükségszerű – jelentette ki pénteken a Nemzeti Liberális Párt (PNL) ügyvivő elnöke.
Tiltakozó akciót hirdetett jövő szerdára a Tanügyi Szabad Szakszervezetek Szövetsége (FSLI), a Spiru Haret Szakszervezeti Szövetség és az Alma Mater Szakszervezeti Szövetség.
Július közepéig Románia nagy részén a hőmérséklet az ilyenkor megszokottnál melegebb lesz – derül ki a következő négy hétre vonatkozó időjárás-előrejelzésből, amelyet a News.ro hírügynökség ismertetett.
Bűnügyi felügyelet alatt marad Călin Georgescu, miután Bukarest első kerületének bírósága elutasította az intézkedés meghosszabbítása elleni fellebbezését. A döntés jogerős. A fellebbezést csütörtökön tárgyalták a Călin Georgescu jelenlétében.
Dominic Fritz már az első fordulóban megnyerte a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöki tisztségére kiírt belső választást.
Nicușor Dan államfő pénteken megkoszorúzta a bányászjárás áldozatainak bukaresti emlékművét.
Egészségügyi állapota miatt Ion Iliescu volt államfőt továbbra is intenzív osztályon kell kezelni, ahol magas színvonalú orvosi ellátásban részesül – közölte pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti Agrippa Ionescu sürgősségi kórház.
A közel-keleti biztonsági helyzet miatt pénteken öt Bukarestből Tel-Avivba és onnan a román fővárosba tartó járatot töröltek.
szóljon hozzá!