Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Vereséggel kezdett a romániai jégkorong-válogatott Bolzanóban

Dobos László 2024. április 28., 23:27 utolsó módosítás: 2024. április 29., 08:44

Nem tudott meglepetést okozni Románia válogatottja vasárnap este Bolzanóban a divízió 1/A jelű jégkorong-világbajnokság nyitónapjának zárómérkőzésén. Az összecsapást végig uraló, papírforma szerint toronymagasan esélyes házigazdák öt góllal győztek.

Érvényesítették a papírformát az olaszok, kikapott a román válogatott Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Nagyon erősen kezdték a mérkőzést az olaszok, szinte végig saját térfelükön tartották ellenfelüket, és bár az első húsz percben 22:6 volt javukra a kapura lövések aránya, gólokat csak a játékrész végén tudtak lőni.

A 17. percben egy hosszú olasz támadás végén Anthony Salinitri távoli bombalövése kötött ki Tőke Zoltán kapujában (1–0), majd az első szünet előtt pár másodperccel Daniel Catenacci közelről belőtte a kipattanót (2–0).

A mérkőzés második harmadában is többet támadtak, ők birtokolták többet a korongot, a kapura lövések aránya ebben a játékrészben 15:5 volt a házigazdák javára. Három olasz emberelőny volt ebben a felvonásban, de az elsőben megszületett a romániai válogatott szépítő találata:

Részegh Tamás korongot lopott, majd egyedül a kapussal nem hibázott (2–1).

Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Ennek a játékrésznek is a végén születtek az olasz találatok: a 36. percben Daniel Frank két védő között üresre játszotta magát, majd közelről a hálóba lőtte a korongot (3–1), majd újra Anthony Salinitri volt eredményes, ezúttal emberelőnyből (4–1).

Nem változott a játék képe a harmadik harmadban sem, amelyben a házigazdák két védelmi hibát kihasználva Michele Marchetti, illetve Diego Kostner révén ötgólosra növelték előnyüket (6–1). Marchetti ellentámadásból volt eredményes, Kostner pedig egy kipattanó korongot ütött be a hálóba.

A mérkőzés végén a hazaiak legjobbjának Anthony Salinitrit választották, a vendégektől pedig Tőke Zoltán kapust.

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 1. forduló:
Olaszország–Románia 6–1 (2–0, 2–1, 2–0).
Gólszerzők: Anthony Salinitri (18. és 39.), Daniel Catenacci (20.), Daniel Frank (36.), Michele Marchetti (48.) és Diego Kostner (52.), illetve Részegh Tamás (27.).
Kapura lövések: 55–20.
Büntetőpercek: 2–8.
Játékvezetők: Geoffrey Barcelo (francia) és Benjamin Hoppe (német), illetve Clement Goncalves (francia) és Tommi Niittyla (finn).

Olaszország: Andreas Bernard, Damian Clara (kapusok) – Jason Seed, Alex Trivellato, Daniel Mantenuto, Tomasso de Luca, Luca Frigo (első sor); Peter Spornberger, Thomas Larkin, Daniel Catenacci, Anthony Salinitri, James Dustin Gazley (második sor); Terrance Amorosa, Phil Pietroniro, Diego Kostner, Michele Marchetti, Daniel Frabk (harmadik sor); Daniel Glira, Marco Insam, Ivan Deluca, Matthias Mantinger, Tommy Purdeller (negyedik sor). Vezetőedző: Michael Pelino.

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Bors Huba, Ferencz-Csibi Róbert, Albert Zagidullin, Péter Balázs, Robert Gliga (második sor); Salló Alpár, Láday Tamás, Sándor–Székely Ottó, Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (harmadik sor); Györfy Tihamér, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.

A nyitónap másik két mérkőzésén: Magyarország–Japán 3–1 és Koreai Köztársaság–Szlovénia 4–2

A további program
Április 30. (kedd): 13.30 órától Szlovénia–Románia, 17 órától Magyarország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Olaszország–Japán.
Május 1. (szerda): 13.30 órától Magyarország–Románia, 17 órától Japán–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Szlovénia–Olaszország.
Május 3. (péntek): 13.30 órától Koreai Köztársaság–Románia, 17 órától Szlovénia–Japán, 20.30-tól pedig Olaszország–Magyarország.
Május 4. (szombat): 13.30 órától Románia–Japán, 17 órától Olaszország–Koreai Köztársaság, 20.30-tól pedig Magyarország–Szlovénia.