Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

A harmadik arany: Erste Liga-bajnok a Csíkszeredai Sportklub

Orbán Zsolt 2021. április 08., 23:27

A döntő hatodik mérkőzésen minden eldőlt: a csíki hokisok hazai jégen zárták le a Brassói Corona elleni párharcot, és 4–2-es összesített eredménnyel diadalmaskodva megszerezték az aranyat az Erste Ligában.

Becze Tihamérék megnyerték az Erste Ligát Fotó: Pinti Attila

Egy nagy lépés választotta el a Csíkszeredai Sportklubot attól, hogy megnyerje az Erste Liga 2020–2021-es, a koronavírus-járvány által az elejétől a végéig meghatározott szezonját. A kék-fehérek csütörtök este hazai jégen zárhatták le a erdélyi rivális Brassói Coronával vívott finálét, amely rendkívül izgalmasan alakult. A csapatok felváltva nyerték meg a találkozókat egészen az ötödik mérkőzésig, amikor is Jason Morgan és Hozó Levente alakulata hátrányból fordítva, 4–2-re nyert Brassóban, ezzel pedig „meccskoronghoz” jutott.

A nagy tét rányomta bélyegét a felek játékára, a hatodik összecsapást mindkét együttes óvatosan kezdte. A kiegyenlített első harmadban visszafogott hokit láthattunk, az első tíz percben a Sportklubnak voltak nagyobb lehetőségei, a legígéretesebbet a playoff-gólkirály Jack Combs hagyta ki. Egy-egy emberelőny is kimaradt mindkét oldalon, majd a 19. percben a harmad második felét uraló Brassó megszerezte a vezetést:

Boriszenko fülelt le egy korongot a támadóharmadban, aztán Fowlie-hoz passzolt, aki kilőtte a jobb felsőt (0–1).

Fotó: Veres Nándor

A játék képe alapján egy döntetlen állás igazságosabb lett volna az első húsz perc után, de a Sportklub játékosai több góllal is válaszoltak a középső játékrészben, amely a jégpályán adódott technikai problémák miatt tízperces késéssel kezdődött el.

Fotó: Pinti Attila

A hazaiak megnyomták az első perceket, Becze Tihamér szerencsés körülmények között egyenlített. A gólt újranézték a játékvezetők, akik nem láttak szabálytalanságot a felvételeken (1–1). Kevéssel ez után Taratuhin postázott egy felpattanó korongot Tőke kapujába, s bár emberelőnyben nem tudtak eredményesek lenni a kék-fehérek (Andrei Vasile kapott 2+10 percet, miután Tousignant-t úgy lökte palánkra, hogy utóbbinak eltörött az orra),

öt az öt ellen már igen: egy kapu mögül visszatett pakkra Becze érkezett és meglepte Tőkét (3–1).

Két perccel a dudaszó előtt felzárkózott a Brassó, miután Gliga hozott el egy bulit és McFadden egy csel után Adorján is átverte. Nyitott maradt a meccs, a harmadik felvonás elején viszont Biró Tamás szemfüles passzából Blackwater fonákmozdulattal állította vissza a kétgólos előnyt. Erre azonban gyorsan érkezett Fowlie újabb gólja, így mégiscsak idegtépő volt a hajrá.

A vendégeknek volt egy-két nagyobb egyenlítési lehetőségük, miközben Becze a kapuvasat találta el egy ellentámadáson.

Ahogy az lenni szokott, a hátrányban lévő csapat vezetőedzője a végén lehozta kapusát az egyenlítés reményében, és erre szokás szerint érkezett az előnyben álló csapat mindent eldöntő gólja:

Farkas Tamás vette be távolról az üres kaput, ami után már a bajnoki cím megünneplésére készülhettek a hazaiak (5–3).

A Brassói Corona hiába bizonyult jobbnak az Erste Liga alapszakaszában és nyerte meg decemberben a Román Kupát, a Csíkszeredai Sportklub összességében meggyőzőbb teljesítményt nyújtott a rájátszásban, és a döntőben megérdemelten diadalmaskodott. A csíki kék-fehérek a 2010–2011-es, HSC Csíkszereda néven aratott diadal, illetve a Ferencvárossal megosztott tavalyi bajnoki cím után, harmadik alkalommal szerezték meg az aranyérmeket az Erste-, illetve korábban MOL Ligában.

A döntő legértékesebb játékosának az alapszakasz gól- és pontkirályát, a fináléban hat gólt és két asszisztot jegyző Becze Tihamért választották meg.

A liga legjobb csatárának járó elismerést az az amerikai Jack Combs érdemelte ki, aki a Sportklub színeiben a rájátszásban rekordszámú 19 gólt hozott össze. A legjobb kapus a DEAC-t erősítő Hetényi Zoltán, míg a legjobb védő a brassóiak kanadai hátvédje, Joshua McFadden lett.

Jégkorong Erste Liga, döntő, 6. mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–3 (0–1, 3–1, 2–1)
Gólszerzők: Becze (24., 37.), Taratuhin (29.), Blackwater (44.), Farkas (59.), ill. Fowlie (19., 46.), McFadden (39.)
Sportklub: Adorján Örs (László Arnold) – Farkas Tamás, Ty Wishart, Jack Combs, Justin Maylan, Andrej Taratuhin – Alekszandr Loginov, Papp Szabolcs, Becze Tihamér, Biró Tamás, Judd Blackwater – Láday Tamás, Salló Alpár, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Mathieu Tousignant – Györfy Tihamér, Eduard Căsăneanu, Gecse Olivér, Ilyés Tamás. Edzők: Jason Morgan, Hozó Levente.
Brassó: Tőke Zoltán (Patrik Polc) – Cody Carlson, Joshua McFadden, Tomas Klempa, Daniel Trancă, Radim Valchar – Pavlo Boriszenko, Benjamin Wilson, Carlo Finucci, Cody Fowlie, Roberto Gliga – Bors Huba, Mihály Ede, Molnár Zsombor, Péter Balázs, Andrei Vasile – Gajdó Tamás, Gajdó Balázs, Szőcs Zalán, Rareș Vasile. Edzők: Dave MacQueen, Zsók Levente.
Kapura lövések: 34–28
Kiállítások: 2, ill. 14 (ebből Vasile 2+10) perc
Játékvezetők: Kókai Márk, Soós Dániel – Kedves Alfréd, Szabó Dávid (vonalbírók)