Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Erste Liga: potyogtak a gólok a csíki hokimeccsen, hárommal nyert a Sportklub

Dobos László 2022. március 18., 21:18

Közönségszórakoztató, gólzáporos meccsel kezdte a jégkorong Erste Liga elődöntőjét a címvédő Csíkszeredai Sportklub. A székelyföldi kék-fehérek pénteken este hazai pályán 7–4-re nyertek a Magyar Kupa-címvédő Debreceni EAC ellen.

Hétszer vették be Hetényi kapuját Fotó: Pinti Attila

Zsúfolásig megtelt lelátók előtt, kiváló hangulatban kezdődött el pénteken este a Vákár Lajos Műjégpályán az Erste Liga második elődöntője, amelyen a házigazda Sportklub álomrajtot vett, tíz perc után – Szkacskov emberelőnyös találatával, Sofron remek kiugrását követően lőtt góljával, majd a Papp távoli lövésébe beleérő Rokaly Norber újabb találatával – már 3–0-ra vezetett.

A harmadik gól után időt kért György József, a debreceniek gyergyói születésű vezetőedzője, a hajdúságiak rendezték soraikat, és szünetig Novotny és Molnár révén két gól lőttek, 3–2-re szépítettek.

Az első játékrészhez hasonlóan a másodikban is a hazai együttes támadott többet, a 29. percben pedig Lapenkov egy kipattanó korongot a kapuba vágott (4–2).

Erre a vendégek rögtön két góllal válaszoltak, Kulesov és Novotny találataival 4–4-re kiegyenlítettek.

Szűk fél percet volt egyenlő az állás, Kubát közelről, fonákkal újra legyőzte Hetényit, a DEAC kapusát (5–4).

Fotó: Pinti Attila

Szép hokit láthatott a közönség a harmadik játékrészben is, voltak nagy helyzetek mindkét kapunál, volt egy meg nem adott hazai gól is, majd egy kapu előtti kavarodásból Becze újra kétgólosra növelte a hazaiak előnyét (6–4).

Az utolsó percben az egyenlítés reményben a vendégek kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, a korongot azonban elveszítették, Rokaly Szilárd pedig az üres kapuba ütötte (7–4).

A mérkőzést végignézte Julius Penzes, a román felnőtt válogatott szövetségi kapitánya, aki jelenleg a szlovák másodosztályban szereplő Vágbeszterce (Považská Bystrica) csapatának klubedzője is.

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc egy nap múlva, szombaton 18.30-tól folytatódik, ugyancsak a Vákár Lajos Műjégpályán. A másik ágon összesítésben 1:1-re áll a Ferencváros–Gyergyói HK elődöntő. Az a párharc vasárnap és hétfőn Gyergyószentmiklóson folytatódik.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, első mérkőzés:
Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 7–4 (3–2, 2–2, 2–0).
Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (3.), Sofron István (6.), Rokaly Norbert (9.), Jevgenyij Lapenkov (29.), Karel Kubat (33.), Becze Tihamér (56.) és Rokaly Szilárd (60.), illetve Dominik Novotny (14., 32.), Molnár Dávid (15.) és Vlagyiszlav Kulesov (31.).
Kapura lövések: 44–26.
Büntetőpercek: 6–8.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Sikó Szilárd Levente, illetve André Attila és Cristian Filip
•  Fotó: Pinti Attila