Fotó: Rompres
Igaz, a többi pilóta számára sem volt sétagalopp a futam: bár a rajtnál az élről induló Kimi Räikkönen (Ferrari) megőrizte helyét, és csapattársa, Felipe Massa pedig bevágott Fernando Alonso (McLaren) elé, a hirtelen jött zápor mindenki számításait felborította. Az első kör végén máris jöttek ki a boxba a versenyzők, de a kerékcserék ellenére egymást követték az ütközések, kicsúszások, ennek nyomán bejött a safety car, majd a harmadik körben leintették a futamot. Az ismételt rajtnál, melyet a biztonsági autó vezetett fel több körön keresztül, az élete első Forma–1-es versenyén szereplő német Markus Winkelhock (Spyker) autózott az élen, mögötte Massa, Alonso volt a sorrend, Räikkönen hetedikként haladt. Hamilton azonban gumiproblémák miatt a mezőny végén ragadt. Winkelhockot a biztonsági autó távozását követően hamar lehagyták a nagymenők, de a 34. körben Räikkönen is búcsúzni kényszerült: már a harmadik helyen autózott, amikor Ferrarija leállt. Az élen külön csatát vívott Massa és az őt követő Alonso, és a spanyol vb-címvédő öt körrel a vége előtt agresszíven megelőzte a brazil pilótát. A végül másodiknak befutott Massa a díjátadás előtt emiatt szóváltásba is keveredett a McLaren versenyzőjével. Ez azonban mit sem változtatott azon, hogy a vb-pontversenyben Alonso két pontra megközelítette a dobogóról először lemaradt, végül kilencedik Hamiltont.
K. Cs.
Európa Nagydíj, pontszerzők: 1. Fernando Alonso (spanyol, McLaren–Mercedes), 2. Felipe Massa (brazil, Ferrari), 3. Mark Webber (ausztrál, Red Bull–Renault), 4. Alexander Wurz (osztrák, Williams–Toyota), 5. David Coulthard (brit, Red Bull– Renault), 6. Nick Heidfeld (német, BMW–Sauber) 7. Robert Kubica (lengyel, BMW–Sauber), 8. Heikki Kovalainen (finn, Renault). A világbajnokság állása, pilóták: 1. Lewis Hamilton (brit, McLaren–Mercedes) 70, 2. F. Alonso 68, 3. F. Massa 59, 4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari) 52, 5. N. Heidfeld 36, 6. R. Kubica 24, 7. Giancarlo Fisichella (olasz, Renault) 17, 8. H. Kovalainen 15, 9. A. Wurz 13, 10. M. Webber 8, 11. D. Coulthard 8, 12. Jarno Trulli (olasz, Toyota) 7, 13. Nico Rosberg (német, Williams) 5, 14. Takuma Szato (japán, Super Aguri) 4, 15. Ralf Schumacher (német, Toyota) 2, 16. Sebastian Vettel (német, BMW– Sauber) 1, 17. Jenson Button (brit, Honda) 1. Konstruktőrök: 1. McLaren 138, 2. Ferrari 111, 3. BMW–Sauber 61, 4. Renault 32, 5. Williams 18, 6. Red Bull 16, 7. Toyota 9, 8. Super Aguri 4, 9. Honda 1.
Udvardy Panna és Veronika Erjavec párosa nyerte meg a 275 ezer dollár összdíjazású salakpályás női tenisztornát Jászvásáron, ezzel a magyar játékos első páros trófeáját szerezte meg a WTA Touron.
A magyar férfi vízilabda-válogatott 18-12-re legyőzte a címvédő horvát csapatot a szingapúri világbajnokság vasárnapi negyeddöntőjében.
A magyar női vízilabda-válogatott 12-9-re legyőzte az olasz csapatot a szingapúri világbajnokság szombati negyeddöntőjében.
15-11 arányban legyőzte Romániát a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri vizes világbajnokságon pénteken megrendezett keresztbejátszáson, így a negyeddöntőben, a legjobb nyolc között szerepelhet.
A kupagyőztes Paksi FC 3-0-ra kikapott a Kolozsvári CFR vendégeként a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának csütörtöki visszavágóján, így 3-0-s összesítéssel búcsúzott a sorozattól és a Konferencia-ligában folytatja szereplését.
A magyar válogatott 10–9-es vereséget szenvedett az Európa-bajnok spanyol csapattól a szingapúri vizes világbajnokság férfi vízilabdatornáján, így másodikként jutott tovább csoportjából.
Második mérkőzését is megnyerte a magyar férfi vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokság csoportkörében: Varga Zsolt együttese hétfőn 23-18-ra diadalmaskodott a japánok felett.
A Chelsea nyerte az első, 32 csapatosra bővített labdarúgó-klubvilágbajnokságot, mivel vasárnap a New York-i döntőben 3-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germain együttesét.
Második csoportmérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a szingapúri világbajnokságon: Cseh Sándor együttese a torna vasárnapi játéknapján 33-13-ra diadalmaskodott a japánok felett.
Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) elnöke szerint Magyarországnak 2036-ban lehet a legnagyobb esélye a nyári játékok megrendezésére, azt követően viszont már nagyobb lesz az európai konkurencia.