Kikapott az oroszoktól, nem játszhat éremért a román női kézilabda-válogatott a kumamotói Vb-n

Hírösszefoglaló 2019. december 08., 11:18

A román női kézilabda-válogatott 27-18-as (félidőben 10-10) vereséget szenvedett vasárnap az orosz csapattól a Japánban zajló világbajnokság középdöntőjének első fordulójában.

Fotó: Facebook/Federatia Romana de Handbal

A román együttes kiváló első félidőt játszott az olimpiai címvédő oroszokkal, bár utóbbiak 9-4-re, majd 10-6-ra is vezettek, a román lányoknak a játékrész végére sikerült egyenlíteniük (10-10). A második félidő elején 11-10-re, majd 13-12-re is vezettek a románok, aztán Oroszország csapata elhúzott két góllal (15-13), és bár egy egész pályás kapusgóllal Neaguék kiegyenlítették az állást, a következő 10 percben egyetlen gólt sem szereztek, kaptak viszont nyolcat, és így 16-17-ről (44. perc) 16-25-re (54. perc) alakult az állás.

Oroszország végül 27-18-ra nyert, és továbbra is veretlen a vb-n.

A csoport másik két mérkőzésén Montenegró Japánnal, Spanyolország Svédországgal játszik.

Jelenleg Oroszország vezeti a csoportot 6 ponttal, majd Spanyolország (4), Svédország (2), Montenegró (2), Románia (0) és Japán (0) következik a sorban.

Románia következő ellenfele Svédország lesz, a találkozót kedden játsszák.