Hatalmasat fordítva hódította el ismét a Ferencváros vízilabdacsapata az Európai Szuperkupát

Krónika 2019. november 02., 22:47

A Ferencváros férfi vízilabdacsapata címét megvédve hódította el az Európai Szuperkupát: a Bajnokok Ligája-győztes zöld-fehérek a szombati összecsapáson 14-11-re győzték le idegenben az Eurokupában bajnok francia CN Marseille együttesét.

Varga Dénes vezérletével megvédte címét a Ferencváros

A franciaországi kikötővárosban szombaton este rendezett fináléban a zöld-fehérek nem kezdték jól a játékot, négygólos hátrányban is voltak, 8-4-es hazai vezetésnél vonultak a félidei szünetre a csapatok. Ám Varga Dénesék a harmadik és a negyedik negyedben „robbantottak”, megfordították a mérkőzést, és háromgólos győzelmet arattak.

Egyébként a címvédő Ferencváros a Bajnokok Ligája csoportkörének október 19-én rendezett 2. fordulójában még könnyedén gyűrte le ellenfelét, és hat góllal, 13-7-re verte a CN Marseille-t Budapesten.

A Ferencváros 1978, 1980 és 2018 után negyedszer hódította el a trófeát.

Eredmény:
Európai Szuperkupa:
FTC-Telekom Waterpolo - CN Marseille (francia) 14-11 (2-2, 2-6, 4-1, 6-2)

gólszerzők: Funtulisz 5, Younger 3, Zalánki, Varga Dé. 2-2, Jaksic, Constantin-Bicari 1-1