Férfi kézilabda BL: bár félidőben sikerült, nem tudta ledolgozni nyolcgólos hátrányát a Szeged

MTI 2019. május 05., 22:45

A Szeged – noha állt továbbjutásra – a negyeddöntőben búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától, miután a vasárnapi visszavágó 29-25-ös megnyerése nem volt elegendő számára a macedón Vardar Szkopje kiejtéséhez.

Dean Bombac, a Szeged játékosa (kékben) a macedón védők szorításában Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A párharc első meccsét múlt csütörtökön a Vardar nyerte 31-23-re. A szegediek sokkal lelkesebbnek és felkészültebbnek tűntek, mint másfél héttel korábban, és a 27. percre ledolgozták az első találkozón összeszedett nyolcgólos hátrányukat, sőt egy 8-1-es széria végén már 16-7-re vezettek.

Igor Karacic és Dejan Milosavljev kapus vezérletével azonban lendületbe kerültek a vendégek, és egy 9-2-es sorozattal a meccs háromnegyedénél eldöntötték a továbbjutást.

A legvégén a pályán kialakult tömegjelenet miatt percekig állt a játék, mert a vendégek nehezen tudták kezelni a sikert, a hazaiak pedig a kudarcot viselték rosszul.

A Szeged és a macedón Szkopje játékosai dulakodnak a mérkőzés lefújása előtt Fotó: MTI/Ujvári Sándor

A Szeged ötödször szerepelt a BL negyeddöntőjében, de még soha nem sikerült eljutnia az elődöntőig. A 2017-es győztes Vardar harmadszor került a legjobb négy közé. A veszprémi érdekeltségű, június első hétvégéjén Kölnben sorra kerülő négyes döntő sorsolását jövő kedden rendezik.

Eredmény,
Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 29-25 (17-9)
------------------------------------------------------
a Szeged gólszerzői: Bánhidi 7, Bombac 6, Zsitnyikov 5, Maqueda 4, Sigurmannsson 3, Källman 2, Balogh Zs., Gaber 1-1
Továbbjutott: a Vardar Szkopje 56-52-es összesítéssel.