Liga 1: döntetlen az FCSB–Kolozsvári CFR rangadón

Krónika 2018. február 10., 23:35

Nem bírt egymással a román labdarúgó-bajnokság első két helyezettje: az éllovas Kolozsvári CFR szombaton este 1-1-es döntetlent játszott a második helyezett FCSB vendégeként a Liga 1 alapszakaszának 24. fordulójában.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

A vezetést a fellegváriak szerezték meg Bukarestben: a 33. percben Vlad, a hazaiak kapusa rosszul jött ki egy szabadrúgásból érkező beadásra, az ezt követő kavarodás (Djokovic kezet is ért megmozdulása, illetve Țucudean kapufája) után Vinicius a hálóba talált.

A folytatásban a vendégek növelhették volna előnyüket, de az FCSB is több helyzetet kidolgozott. Aztán a 76. percben Mureșan szerencsétlen mentési próbálkozása 11-eshez juttatta a bukarestieket, akik Budescu revén egyenlítettek, beállítva a végeredményt.

A CFR így megőrizte kétpontos előnyét az 51 pontnál tartó FCSB-vel szemben két fordulóval az alapszakasz vége előtt. A 24. forduló korábbi mérkőzésein: Astra Giurgiu–Medgyesi Gaz Metan 4-3, Temesvári ACS Poli–Voluntari 2-3, Bukaresti Juventus–Viitorul 0-1.