Újabb elpuskázott lehetőség, Halep most se lesz világelső

Krónika 2017. július 11., 22:36

A másodikként kiemelt Simona Halep nem jutott be a wimbledoni füves pályás Grand Slam tenisztorna női egyes versenyének elődöntőjébe, mert kedden 7-6 (2), 6-7 (5), 4-6 arányú vereséget szenvedett a magyar származású, brit Konta Johannától.

A román teniszezőnek ezúttal sem sikerült feljutnia a világranglista csúcsára

Halepnek ez volt az elmúlt hónapokban a harmadik lehetősége, hogy a WTA-világranglista élére kerüljön, ám ezzel nem sikerült élnie sem most, sem korábban Roland Garroson és Eastbourne-ban.

A román versenyző közel állt ahhoz, hogy megnyerje a mérkőzést, de végül 2 óra 38 perc után veszített.

Ezzel megismételte tavalyi jó szereplését, ám nem sikerült az elődöntőbe jutnia, mint 2014-ben. Halep négy ászt ütött, Konta hármat, mindketten 3-3 kettőshibát vétettek. Konta több nyerőt ütött, de sokkal több ki nem kényszerített hibát is vétett: 26-48, illetve 7-36.

Simona Halep és Konta Johanna 2-2-re álltak a mostani összecsapás előtt az egymás elleni mérkőzések tekintetében. Halep legutóbb 6-1, 6-3-ra nyert Mamaián, a Fed Kupában, viszont azelőtti két WTA-meccsét elveszítette: 3-6, 6-3, 5-7-re 2015-ben, Wuhanban, és idén, 6-3, 7-6 (7), 2-6-ra Miamiban, a negyeddöntőben. 2014-ben, a budapesti Fed Kupa-döntőben Halep 6-1, 6-4 arányban győzött.

A negyeddöntőbe jutásért Halep 275 ezer angol fontot és 430 WTA-pontot kap. Ha Halep győz, világelsővé lépett volna elő. Így viszont a harmadik helyen álló Karolina Pliskova lesz hétfőtől a WTA világranglistájának vezetője.

Konta Johanna – aki Virginia Wade után (1978) az első brit teniszező, aki az All England Club gyepén az elődöntőbe jut – az amerikai Venus Williams ellen folytathatja menetelését Wimbledonban – tájékoztat az Agerpres hírügynökség.