Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

A visszavágón is jobb volt az Angers, búcsúztatta az FK-t

Rédai Attila 2021. október 20., 21:25 utolsó módosítás: 2021. október 21., 12:07

Az első mérkőzéshez hasonlóan a visszavágót is uralta a SCO Angers együttese, a francia fiúk szerdán este 3–0-ra verték az FK Csíkszeredát a labdarúgó UEFA Youth League bajnoki ágán, így kettős győzelemmel léptek tovább a következő körbe.

Galérianézet
Fotó: Rédai Attila

A mérkőzés kezdetére megtelt a hivatalos páholy oldalán a lelátó teljesen, mintegy 4000 néző volt kíváncsi a Raymond Kopa stadionban rendezett találkozóra, végig jó hangulat uralkodott. A borult, kissé szeles időjárásban rendezett mérkőzés kezdete szinte csúszott, mivel az online jegyzőkönyvet nem tudták időben feltölteni.

Demény Norbert edző 4-2-3-1-es felállással próbálta meglepni ellenfelét, amely a klasszikus 4-3-3-as felállással lépett pályára és a második percben rögtön nagy helyzetet alakított ki, egy védelmi hibát követően bejátszották a labdát Ndeke-nek, aki 16 méterről kevéssel mellé lőtt. A franciák uralták a pályát, a betömörülő csíki fiatalok a védekezéssel voltak elfoglalva, ritkán tudták átlépni a félpályát.

Az Angers távoli és közeli lövésekkel is próbálkozott, amik nem kerülték el az FK kapuját, azokat Albert magabiztosan védte, így 0–0-s állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

A második félidőben egyre nőtt a francia nyomás, előbb Payrudeau, majd Nadje is az oldalhálót találta el. A hazaiak végül az 56. percben megszerezték a vezetést, épp amikor kettőt cserélt az FK: egy jobb oldali szögletet követően mintegy hat méterről Lgharbi bólintott a hálóba (1–0). Nem sokkal később kettőre növelte előnyét a francia csapat, miután Taibi szép cselek után tört be, majd nagyszerűen kiszolgálta Nadje-t, aki közelről nem hibázott (2–0). A franciák nem álltak le a gólokat követően sem, az összeomlóban lévő csíki védelmet többször is zavarba hozták, lecserélése pillanatáig Albert védte a próbálkozásokat. A 72. percben Karácsony állt be a csíki kapuba, és neki is akadt dolga bőven.

A hajrá kezdetén jegyezhettük fel a mérkőzés egyetlen komoly FK-támadását, melynek végén Csala lőtt laposan, 18 méterről, de Borne biztosan hárított. A csíkiak frissen beállt kapusát is felavatták végül a franciák, Nadje duplázott a 83. percben. A lefújásig is csak az FK kapuja forgott veszélyben, Karácsony viszont minden próbálkozást hárított.

Az Angers a visszavágót is megnyerte, így kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel lépett tovább a következő körbe.

UEFA Youth League, bajnokok ága, első forduló, visszavágó:
Angers SCO–FK Csíkszereda 3–0 (0–0).
Gólszerzők: Lgharbi (56.) Nadje (61., 83.).
Angers SCO: Borne - Camara, Gaya, Boma (CSK), Lgharbi (Mbaka 74.), Payraudeau, Martins (Elkit 74.), Nadje (Tremblay 87.), Taibi, Ndeke, Breton. Vezetőedző: Abdelaziz Bouhazama.
FK Csíkszereda: Albert (Karácsony 72.) - Veregut, Gergely, Barabás, Bíró (Finna 56.), Boni, Bujdosó, El Sawy (Szakács 56.), Sándor, Csala, Casiadi-Bakó. Vezetőedző: Demény Norbert.
Játékvezetők: Nicolas Neokleous, Georgios Savva, Stefanos Anastasiou (Ciprus).
Továbbjutott az Angers 5–0-s összesítéssel.