Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Nem élt a lehetőségeivel, elmaradt a bravúr a CFR-től

Horváth Bálint Ottó 2023. február 23., 22:02 utolsó módosítás: 2023. február 23., 22:08

A végéig meccsben volt hazai pályán a Lazióval szemben a Kolozsvári CFR, amelynek megvoltak a lehetőségei legalább a hosszabbítás kiharcolására. Nem éltek vele, búcsúztak a labdarúgó Európa Konferencia Liga tizenhatoddöntőjében.

Véget ért Mario Camoráék menetelése az európai porondon Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907 CLUJ-NAPOCA

Az egy héttel ezelőtti idegenbeli 1–0-s vereség után bátran kezdett a csütörtök esti visszavágón a CFR, és többet próbálkozott támadásban. Az első nagy lehetőség a 17. percben mégis a Lazio előtt adódott, Felipe Anderson fejesét Scuffet szögletre mentette.

Néhány perccel később ennél még nagyobb helyzetet hagyott ki a kolozsvári csapat, nagyot hibáztak védelemben a vendégek, a koszovói Krasniqi azonban mellé lőtte a ziccert.

A folytatásban a hazaiak letámadásos taktikája nem vezetett eredményre, a Lazio magához vette az irányítást, de nem volt igazán veszélyes a kapura, 0–0-val vonultak szünetre a csapatok.

A második félidő elején ígéretes ellentámadást vezetett a CFR, újra Krasniqi került helyzetbe, de a lövését blokkolták, az ismétlése pedig az oldalhálóba vágódott. Ezután az olaszok uralták a játékot, és a 62. percben voltak a legközelebb a vezetéshez, előbb Manea vetődött bele a lövésbe, majd Scuffet kétszer is bravúrral védett, végül pedig Vecino közelről mellé lőtt.

Az utolsó negyedórára emberhátrányba kerültek a kolozsváriak, a horvát Muhar megkapta a második sárga lapját.

Ennek ellenére a hajrában a CFR-nek megvolt az esélye a hosszabbítás kiharcolására, Yeboah azonban a kapu előtt rosszul találta el a labdát. A végéig a Lazio többször is megnyerhette volna a meccset, de maradt a gól nélküli döntetlen.

A hazai sikerének köszönhetően az olasz gárda bejutott a legjobb tizenhat közé, míg a kolozsvári együttes története során harmadszor is a tizenhatoddöntőben búcsúzott az európai kupasorozatok egyenes kieséses szakaszában.