Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Egy román csapat folytatja az Európa Ligában

Horváth Bálint Ottó 2019. augusztus 15., 23:23 utolsó módosítás: 2019. augusztus 16., 09:17

Az FCSB bejutott a labdarúgó Európa Liga play-off körébe, és tovább küzdhet a csoportkörbe jutásért. Az Universitatea Craiova viszont búcsúzott a sorozattól.

Versenyben maradt az európai kupaporondon az FCSB Fotó: Facebook/FK Mlada Boleslav

Csütörtökön este lejátszották a második számú európai kupasorozat harmadik selejtezőkörének visszavágóit. Az FCSB a múlt heti, hazai gól nélküli döntetlen után a cseh Mlada Boleslav otthonában rendezett visszavágón is sokáig 0–0-ra állt, de

a hosszabbítás 91. percében Ionuț Panțîru találatával kiharcolta a továbbjutást.

A jövő héten kezdődő play-off körben az FCSB a portugál Vitoria Guimaraes – amely 9–0-s összesítéssel búcsúztatta a lett Ventspilset – együttesével találkozik a csoportkörbe jutásért, a párharc első mérkőzését Romániában rendezik.

Az Universitatea Craiova viszont búcsúzott az Európa Ligától, mivel a hazai 2–0-s vereség után csak 1–1-es döntetlent ért el a görög AEK Athén vendégeként. A párharc érdekessége volt, hogy mindkét találkozót zárt kapuk mögött játszották le.

Litván csapattal küzd a Ferencváros

A csütörtöki játéknapon kiderült, hogy mely csapattal mérkőzik meg a Bajnokok Ligájából kiesett Ferencváros az Európa Liga play-off körében. Ellenfele a litván Suduva lesz, amely kisebb meglepetésre kettős sikerrel (mindkét meccsen 2–1-re nyert) kiejtette a BL-ben a Kolozsvári CFR által is legyőzött izraeli Maccabi Tel-Avivot. A párharc első találkozóját jövő csütörtökön Litvániában játsszák.