Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

Álomfocival elnáspángolta az FCU Craiovát, a felsőházba jutott a Sepsi OSK

Józsa Csongor 2023. március 16., 22:56

Mindvégig jobban akarta a győzelmet a háromszéki együttes. Jól játszott, a szerencsével sem állt hadilábon. Fennállása harmadik play-offjára készülhet.

Négyet vágott a Sepsi OSK Fotó: Pinti Attila

Az a párharc, amelyikről az utóbbi időben a leghosszabban beszéltek, cikkeztünk. A labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 23. fordulójában, január 29-én a Sepsi OSK–FCU Craiova találkozó a vendégszektor magyarellenes rigmusai miatt félbeszakadt, majd felfüggesztette a játékvezető. A bizottságok így, majd úgy döntöttek. Aztán maradt az újrajátszás.

Az alapszakasz a mezőny többi csapatai számára zárult, egy-egy gárda neve volt ismeretlen a felső- és az alsóházban. Ide vagy oda a sepsiszentgyörgyiek és a craiovaiak kerülhetett.

Fotó: Pinti Attila

Amellett, hogy ki játszhat a legjobbak között, a párharc a pénzről is szólt: ugyanis a hatodik helyezett kaszájába 200 ezer euróval több érkezik a televíziós jogdíjakból. A Sepsi OSK számára csak a győzelem jelentette a play-offot.

Csütörtökön este telt ház – csak a vendégszektor maradt üresen – előtt estek egymásnak a felek a Sepsi Arénában.

A házigazdák megnyomták az elejét, az első helyzetüket pedig rögtön gólra is váltották. A 7. percben Dimitrov ugratta Ștefănescut, aki az alapvonal közeléből közére passzolt, a kapus röviden, középre szabadított fel, Păun csapott le a játékszerre, hatról belőtte (1–0).

Alig negyedóra játék után pedig már kettővel vezetett a Sepsi OSK. Kellett ehhez az ellenfél kapusának hathatós segítsége, egy szöglet utáni kavarodás után Bălașa küldte rá tízről, a hálóőr pedig a kapu mellé tartó lövést beütötte a kapujába (2–0).

Innen kezdve már sokkal sürgetőbb volt a vendégeknek a gólszerzés, így fennebb tolta sorait, de nem igazán tudott veszélyes lenni, jól zárta a területeket a háromszéki csapat.

Sőt, a Sepsi OSK volt aktívabb. A szerencse is melléjük állt, a pihenő előtt Aganovic távoli lövése egy védő fején a tizenhatoson irányt változtatott, megtréfálta a kapust, a jobb alsóba vágódott a labda.

3–0 állt az eredményjelzőn, az az eredmény, amelyet a fegyelmi bizottság megállapított zöld asztalnál.

Az FCU Craiova vesszőfutása a második félidőben is folytatódott. Az 50. percben a piros-fehérek negyedikszer zörgették meg a hálójukat, egy szöglet után Safranko volt jó helyen, közelről csak be kellett pöccintenie (4–0).

Nem állt le a folytatásban sem a házigazda, ellenlábasa csak vergődött. Ezen az este nem születhetett más eredmény, mint Sepsi OSK-diadal. Beszédes adat, hogy a craiovaiak egyetlen nagy gólhelyzetet sem tudtak összehozni a mérkőzésen.

Szurkolóit egy nagyarányú győzelemmel szolgálta ki Cristiano Bergodi csapata. Ezzel pedig 2019 és 2021 után újból megváltotta a jegyét a Szuperliga felsőházába.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 23. forduló:

Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–FCU Craiova 4–0 (3–0).
Sepsi Aréna, vezette: Radu Petrescu.
Gólszerzők: Nicolae Păun (7.), Ion Gurău (16., öngól), Adnan Aganovic (44.), Pavol Safranko (50.).
Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Dumitrescu – Păun (Gheorghe, 82.), Matei (Tudorie, 71.), Rodriguez (Papa, 67.) – Ștefănescu, Safranko (Rondon, 71.), Aganovic (Junior, 82.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi.
FCU: Gurău – Negru (Paramatti, 46.), Duarte, Henriques, Huyghebaert (Mascarenhas, 65.) – Albu, Achim – Ganea (Giovanni, 65.), Bauza, Bahassa – Chițu (Sidibe, 46.). Vezetőedző: Nicolo Napoli.