Székelyhon    Krónika Online    Főtér    Nőileg    Liget    Erdélyi Napló  |  Jóállás    Apróhirdetés    Rádió GaGa

„Aranyos” gólösszefoglaló – így dőlt el az Erste-döntő

Székely Sport 2021. április 09., 12:41 utolsó módosítás: 2021. április 09., 12:43

A második harmadban percek alatt elolvadt a Brassói Corona minimális előnye. A hazai jégen szereplő Csíkszeredai Sportklub fordítása a kék-fehérek harmadik bajnoki címét jelentette az Erste Ligában.

Papp Szabolcs, a csíkiak csapatkapitánya az Erste Liga-bajnoknak járó trófeával Fotó: Pinti Attila

Bajnokot avattak csütörtök este a jégkorong Erste Ligában, miután az erdélyi döntő hatodik összecsapásán a Csíkszeredai Sportklub 5–3-ra legyűrte a rivális Brassói Coronát.

A Vákár Lajos Műjégpályán rendezett mérkőzésen a vendégek álltak nyerésre az első harmad után, de a második felvonás során a kék-fehérek öt perc alatt fordítottak. Becze Tihamér ráadásul duplázott is, s bár a brassói csapat kétszer is felzárkózott egy gólra, a házigazdák megvédték előnyüket. Sőt, 1:26-tal a végső dudaszó előtt Farkas Tamás üres kapus találattal állította be a végeredményt.

A Sportklub 4–2-es összesített eredménnyel húzta be a finálét és a 2010–2011-es diadal, illetve a 2019–2020-as megosztott bajnoki cím után harmadik alkalommal győzedelmeskedett a ligában.

A döntő hatodik mérkőzésének részletes beszámolóját és képtörténetét itt találja, a vezetőedzői reakcióról itt írtunk, míg az ünneplés pillanatait itt nézheti meg a Sportklub hátvédjének, Farkas Tamás szemszögéből.

Ezúttal idézzük fel újra a döntő utolsó találkozójának góljait a Magyar Jégkorong Szövetség összefoglalójának segítségével.

Videó: Magyar Jégkorong Szövetség