2010. május 12., 09:262010. május 12., 09:26
Beniamin Kira, a buszpályaudvart működtető vállalat és az ingatlan tulajdonosa szerint a terv kivitelezésére 1,5 millió eurót szánnak. A vasútállomás és a buszpályaudvar közvetlen közelében lévő épület szállodarésze 300 személynek tud majd egyszerre szállást biztosítani.
A kivitelező véleménye szerint a komplexum hiánypótló szerepet tölt majd be, ugyanis a környéken nincsen ekkora kapacitású vendéglátó-ipari egység. Az alagsorból, földszintből és 4 emeletből álló ingatlanban 30 szobát alakítanak ki és 35 új parkolóhelyet létesítenének a közelében. A terv kivitelezhetőségét hétfő délután közmeghallgatáson vitatták meg a szatmári önkormányzat gyűléstermében, a technikai részleteket pedig a jövő héten vizsgálja meg a városi tanács illetékes szakbizottsága.
Keresztes Szőke Levente, a terveket készítő cég képviselője szerint az ingatlan külső szerkezete megmarad, nagyrészt csak belső átalakításokról van szó. A szállodai rész mellett az épületben helyet kap majd két bankfiók, egy luxusbár, és továbbra is itt fog működni az autóbusz-állomás diszpécserszolgálata. Kira úgy véli, a munkálatokat legkésőbb ősszel kezdik majd el, ám minden attól függ, mikor kapnak kedvező feltételű banki kölcsönt.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.