2010. március 24., 08:362010. március 24., 08:36
Mint hangsúlyozta, véleménye szerint az elkövetkező 5–7 évben ez marad a város legnagyobb hasonló jellegű létesítménye, várakozásaik szerint pedig idén az év végéig forgalmuk eléri az ötmillió látogatót.
Az ünnepi megnyitón elhangzott, a bevásárlóközpont 70 millió eurós beruházásból jött létre, amelyből a magyarországi MKB Bank 59 millió eurót bocsátott az ingatlanfejlesztők rendelkezésére.
A pláza bérelhető felülete eléri a 30 ezer négyzetmétert, itt összesen mintegy 130 bolt nyílhat. A nyitónapon még mindössze 50 üzlethelyiség várta a betérőket, azonban a bevásárlóközpont működtetői szerint októberre már szinte egyetlen négyzetméter sem marad bérlő nélkül.
„Áprilisban további tíz bolt nyílik összesen 3 ezer négyzetméteren, májusban további 2 ezer négyzetméter talál gazdára, augusztusig pedig 4 ezer négyzetmétert adunk bérbe. Reményeink szerint a felület 99 százaléka októberre már foglalt lesz” – fogalmazott Adina Călinescu, az Atrium Centers Romániáért felelős igazgatója.
„Az aradi pláza megnyitása reményeink szerint segíteni fog abban, hogy megtaláljuk a kolozsvári beruházáshoz szükséges finanszírozást” – nyilatkozta tegnap Michael Israeli, az Atrium Centers társmenedzsere, aki szerint ezek után már a bankok jobban fognak bízni az ingatlanfejlesztőben. Mint hangsúlyozta, 100 millió eurós befektetést terveznek a kincses városban, s úgy látják, van esély arra, hogy már idén elkezdődhessenek az építési munkálatok. A telket már korábban megvásárolták, az akvizíciót a magyarországi MKB Bank 8,5 millió euróval finanszírozta. |
Az aradi megnyitón derült ki ugyanakkor, hogy a brit Carpathian befektetési alap már nem érdekelt a romániai beruházásokban, ezért kivonul az országból, s lemond tervbe vett nagybányai és szatmárnémeti projektjeiről is, ahogy ezt már korábban megtette az aradi és a kolozsvári beruházás esetében.
Michael Israeli elmondta, valószínűleg ő és az Atrium Centers más társmenedzserei fogják átvenni a Carpathian részvényeinek 75 százalékát, hasonlóan jártak el az aradi és kolozsvári pláza esetében. Eközben arra is fény derült, hogy az aradi projekt 50 százalékát már értékesítették, 6 millió eurót adott ezért a részvénypakettért az építési munkálatokat végző, magyarországi Arcadom építőipari rt.
„A megkötött partnerség egyelőre csak az aradi beruházásra vonatkozik, azonban ki tudja, lehet, hogy más projektekbe is beszállunk” – vélekedett tegnap Pálovits Károly, az Arcadom stratégiai és fejlesztési vezérigazgató-helyettese.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.