2010. június 03., 10:182010. június 03., 10:18
„Célunk, hogy elsősorban a helyi vállalkozóknak, termelőknek biztosítsunk egy bemutatkozási lehetőséget és ösztönzést a gazdasági válság időszakában is” – hangoztatta Mezei, nem titkolva azt sem, hogy Gyergyószentmiklós nem akar lemaradni Csíkszeredától és Székelyudvarhelytől, ahol rendszeresen szerveznek hasonló rendezvényeket.
Mint tájékoztatott, a kiállítás és vásár általános jellegű lesz, azonban kiemelt ágazatként kezelik a faipart, a zöldenergiát, turizmust és az élelmiszeripart. A rendezvény a gyergyószentmiklósi polgármesteri hivatal, az Echo Vállalkozói Inkubátorház, valamint a budapesti Dunaexpó közös szervezésében zajlik, a Salamon Ernő Gimnázium udvarán lévő sportcsarnokban tartják.
„A kiállítás és vásár mellett kétnapos vállalkozói konferenciára is sor kerül rangos előadókkal” – közölte Nagy Zoltán, a vállalkozói inkubátorház vezetője, kifejtve, hogy most zajlanak az egyeztetések az előadókkal. Nagy Zoltán azt is elmondta, hogy a helyi vállalkozók mellett meghívják a testvérvárosok vállalkozóit, illetve önkormányzati képviselőit is.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.