Sorin Grindeanu Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter kijelentésére reagált
Fotó: Videófelvétel
Már közlekednek az autók azoknak a sztrádaszakaszoknak a nagy részén, amelyek egyesek szerint nem fognak megépülni – jelentette ki Sorin Grindeanu korábbi közlekedési miniszter, a Szociáldemokrata Párt (PSD) ügyvivő elnöke szerda este egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
2025. július 17., 10:012025. július 17., 10:01
„Ez a helyreállítási tervből »kikerült« moldvai autópálya egyik szakasza. Azoknak az autópályáknak a nagy része, amelyekről egyesek – teljesen felelőtlen módon – azt állítják, hogy nem épülnek meg, valójában már használatban van” – közölte Grindeanu, aki egy autópálya-szakaszról készült légi felvétellel illusztrálta a bejegyzését.
A politikus ugyanakkor felszólította Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős minisztert, tisztázza a már elkezdett infrastrukturális beruházásokkal kapcsolatos nyilatkozatát.
„Nem tudom nem feltenni magamnak a kérdést (...), hogy mi járhatott a miniszter úr fejében? Legyen bátorsága, és mondja meg egyértelműen, ha úgy gondolja, hogy a megkezdett projekteket nem kell befejezni. Mert a nyilatkozataiból ez derül ki...” – fogalmazott Grindeanu.
Mint ismeretes, Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter kedden azt nyilatkozta, hogy a Románia által az uniós helyreállítási alapból kedvezményes hitel formájában lehívható 15 milliárd euróból Románia csak 8,7 milliárdot kaphat meg, mivel mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekt kivitelezésére már nincs lehetőség a 2026. augusztusi határidőig.
A tárcavezető hozzátette, a kormány keresi az alternatív forrásokat olyan fontos projektek befejezésére, mint az A7-es vagy az A8-as autópálya, amelyek kikerültek a helyreállítási tervből.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Továbbra is a főváros és a nyugati megyék uralják a rangsort a fizetések földrajzi összevetésében egy állásközvetítő platform adatai szerint.
Ukrajnával kíván dróngyártásról szóló együttműködési megállapodást kötni Románia.
A Közös Agrárpolitikát (KAP) a 2028-2034-es európai uniós költségvetésben is külön kell választani a kohéziós alapoktól, és Franciaország és Németország csatlakozott Románia erre irányuló törekvéséhez – jelentette be Florin Barbu.
Diana Buzoianu környezetvédelmi miniszter csütörtökön bejelentette, csökkenteni fogják az elektromos autók vásárlását támogató utalvány értékét, mert a költségvetés „egyszerűen nem tudja fedezni” a fejenként 37 ezer lejes támogatást.
A romániai piacon kapható sertéshús mintegy 80 százaléka importból származik, a boltokban értékesített hús nagy része nem helyi gazdaságokból érkezik – figyelmeztetett Paul Anghel, az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) vezérigazgatója.
Az Európai Bizottság csütörtökön úgy döntött, hogy indoklással ellátott véleményt küld Romániának, Belgiumnak, Bulgáriának, Görögországnak és Spanyolországnak.
Az Eurostat csütörtökön közzétett adatai szerint júniusban 2,3 százalékra nőtt a májusi 2,2 százalékról az éves infláció az Európai Unióban, a tagállamok közül pedig továbbra is Romániában a legmagasabb, 5,8 százalékos az infláció.
Tucatnyi romániai, köztük számos erdélyi autópálya-szakasz marad az országos helyreállítási terv (PNRR) részeként odaítélt európai uniós támogatás nélkül.
Ismét drágítja a Vodafone a mobil-előfizetéseket Romániában.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
szóljon hozzá!